Şampiyonlar Ligi’ne Kaldığımız Yerden Devam Ediyoruz

Şampiyonlar Ligi E Grubu

Şampiyonlar Ligi’nde dün maçların bir oynanan karşılaşmaların ardından maçların bir bölümü tamamlandı ve bu gece oynanacak mücadelelerin ardından da geri kalan karşılaşmalar tamamlanacak.

Bu yazımızda ilk yorumlayacağımız grup ise E Grubu olacak. Bu grup Şampiyonlar Ligi’nde yer alan diğer gruplara baktığımızda daha dengeli bir durumunda. Liverpool ve S.Moskow’un 5’er puanla liderliği paylaştığı E Grubu’nda Sevilla’nın 4 ve son olarak da Maribor’un 1 puanı bulunuyor.

Oynanan 3.maçlarda S.Moskow kendi evinde Sevilla’ya tam 5 tane gol atarak hem önemli bir sürprizi gerçekleştirmişti hem de puan anlamında biraz daha rahatlamıştı. Grubun diğer maçında ise Liverpool’da konuk olduğu Maribor deplasmanından 7 gollü bir galibiyetle ayrılmıştı.

Bu akşam oynanacak olan karşılaşmalarda;

Liverpool – Maribor

Ev sahibi kendi sahasında rakibi karşısında yine bol gollü bir galibiyete imza atacaktır. Rakibine oranla hem kadro hem de oyun anlamında ciddi bir üstünlüğü bulunan Kloop’un öğrencileri, kendi evinde zorlanmayacaktır. Konuk ekip ise direnmeye çalışacaktır ancak bunun çok da geçerli olacağını düşünmüyoruz.

Sevilla – S.Moskow

Gecenin en zor karşılaşmalarından biri olacak bu mücadelede, Sevilla 2 hafta önce yediği 5 golü rövanşına çıkacak. Deplasmandan beklemediği bir mağlubiyetle ayrılan Sevilla, kendi sahasında büyük bir ihtimalle daha doğru bir reaksiyon verecektir. Konuk ekip ise bu deplasmana öz-güveni yüksek bir şekilde gelecektir, ki bu da karşılaşmaya direkt olarak yansıyacaktır.

Ev sahibinin kendi saha ve seyirci avantajıyla oynayacağı karşılaşmada, rakip takımda fırsat bulursa skor bulacaktır. Bu nedenle Sevilla’nın galibiyetinin yanı sıra iki takımında skor üretebilecek gücü var. Tabii konuk ekip için beraberlikte önemli bir sonuç olacağı için, kendi evinde oynadığı karşılaşmaya oranla biraz daha oyunu tutacaktır. İlk yarı bu anlamda daha durgun geçebilir.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna