Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş 10 Puan!

Şampiyonlar Ligi G Grubu’nda sahasında Monaco’yu ağırlayan Şenol Güneş’in öğrencileri, yine üst düzey bir oyun oynayarak sahadan 1 puanla ayrıldı ve önemli bir puanı daha cebine atarak, bir üst tur için avantajlı duruma geçti.

Şu anda bulunduğu grupta namağlup yoluna devam eden Beşiktaş, maçın büyük bir bölümünü üstün olarak geçirdiği oyunda ilk yarının yediği golle 1-0 geriye düştü ve devre arasında moral bozukluğuyla girdi.

2.yarıda ataklarını daha da organize olarak geliştiren takım, kazandığı penaltı golüyle beraberliği yakaladı. Golden sonra güveni yerine Kara Kartal, oyun anlamında da olgunlaşınca, aslında öne de geçebilirdi. Bunun için pozisyonları da yakalayan ev sahibi, bu pozisyonları cömertçe harcayınca galibiyet golü gelmedi.

Talisca’sız bir düzenle oyuna başlayan Şenol Güneş, ileri uçta, Oğuzhan, Babel, Quaresma ve Cenk ile kurdu. Aslında oyun anlamında da doğru bir oyun kurgusunu planladığını düşünebiliriz. Bunu sisteme geçerek hem Atiba ve Tolgay’ın da ataklara olan katkısını artırmayı planlayan Şenol Hoca, Oğuzhan’ı da ileride daha efektif olarak kullanmış oldu.

Monaco’nun da 2.yarıda pozisyon bulduğu karşılaşmada, Beşiktaş’ın dirayetli oyunu Monaco’yu durdurdu.

Grupta oynanan diğer karşılaşmada da Porto tahmin ettiğimiz gibi kendi sahasında Leipzig’i mağlup etmeyi başardı ve 3 puanı hanesine yazdır. Bu sonuçların ardından Beşiktaş, gruptaki puanını 10’a çıkarırken, Porto puanını 6 yaptı. Leipzig’de 4 puanda kalırken, grup sonuncusu Monaco’da puanını 2’ye çıkarmış oldu.

Bu puanlamaya baktığımızda Beşiktaş’ın artık bir üst tur için işinin çok daha kolay olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Bundan sonraki karşılaşmada Porto’yu evinde ağırlayacak olan Beşiktaş, bu karşılaşmayı da puanla bitirmeyi başarırsa gruptan çıkmayı büyük ihtimalle gerçekleştirecek. Grubun diğer karşılaşmasında ise Monaco ve Leipzig karşı karşıya gelecek. Tabii şu anda da matematiksel olarak takımların şansının da olması, grup seviyesinin durumunu ayrı bir yere taşımış olacak.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna