Şampiyonlar Ligi H Grubu

Şampiyonlar Ligi’nde şu anda 6’şar puanda bulunan Real Madrid ve Tottenham bu grubu lider götürüyor.

Grubun genel görüntüsü ve oynanan oyuna da baktığımızda bu iki takım buranın sonuna kadar avantajlı bir şekilde yollarına devam edecekler gibi görünüyor. Bunun bir nedeni de grubun bir üst tur için önemli favorilerinden biri olan Dortmund’u puansız bırakmaları. Şimdi Dortmund, grubun bir diğer puansız takımı olan Nicosia’nden 6 puan çıkarıp, diğer maçlarda dengeyi yakalamaya çalışacaktır.

Bu grupta bu akşam oynanacak karşılaşmalarda;

Nicosia – Dortmund

Grubun iki puansız takımı olan bu iki takımdan, konuk ekip Dortmund’u rakibine göre ayrıntılı bir şekilde anlatmaya gerek yok. Kadro gücü ve oyun gücüyle bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılmayı başaracaklardır. Dortmund burada sıkıntı yaşarsa, muhtemelen bir üst tura veda edeceği için, bu karşılaşmadan ne yapıp edip 3 puanla ayrılmaya çalışacaktır.

Real Madrid – Tottenham

Gecenin merakla beklenen karşılaşmasında, iki takımda sahaya kazanmak için çıkacaklar. İki takımın kendi liglerindeki oyunlarını baz aldığımızda konuk ekibin biraz daha dengeli olduğunu ve oyuncuların bireysel performansı anlamında da daha da yukarıda olduğunu dile getirebiliriz ancak Şampiyonlar Ligi düzeyinde ve bu seviyelerde bu durum önemli olacak mı kısmı şimdilik soru işareti.

Kendi sahasında Real Madrid, bu hafta kendi liginde oynadığı maçın üstüne çıkacaktır. İki takımında hücumda yer alan oyuncularına baktığımızda skor üretme konusunda bir problem yaşamayacaklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Karşılaşma için üst ve karşılıklı gol uygun görünüyor.

BONUS: 350TL
Oyna