Şampiyonlar Ligi Gecesi !

Şampiyonlar Ligi yarı final mücadelesi ilk maçı dün İngiltere’de oynandı ve Liverpool sahasında Roma’yı konuk etti.

Karşılaşma öncesi ev sahibi takımın kendi sahasında rakibine oranla çok daha avantajlı olacağını dile getirmiş ve bunu da doğru kullanırlarsa 2.maç için avantajlı skoru elde edeceğini dile getirmiştik.

Dün oynanan 90 dakikaya Roma oldukça iştahlı başladı. Top kontolünü tamamen eline alan Serie A temsilcisi, ilk çeyrek dilimde daha ağır basan taraftı ancak Liverpool’un kendi oyun sistemi de zaten topu rakibe vermek olduğu için, konuk ekip bu durum karşısında biraz rehavete kapılmış da olabilir.

Daha çok kontra atak oyununu tercih eden ve ön alanda bu senenin formda ismi Salah’la skor üretmeye çalışan Liverpool, sonrasında yakaladığı pozisyonu gole çevirince birden daha da avantajlı olacağı dilime de geçmiş oldu.

Roma golü yedikten sonra iyice baskı yaptı ve arka alanda sık sık boşluklar verdi. Bu boşlukları oldukça efektif kullanan ev sahibi tam 5 gol attı ve İtalya’da oynanacak olan rövanş öncesi final biletinin yarısını kendi adına kestirmiş oldu.

Roma ise oyunun son dakikalarında 2 gol buldu ve tıpkı Barcelona maçında olduğu gibi yine kendi sahasında 3 gol bulursa adını finale yazdıran taraf olacak ancak bu kez işi kolay olmaz. Muhtemelen finale adını yazdıran takım Liverpool olacaktır.

Günün maçında;

Bayern München – Real Madrid

Erken final olarak rahatlıkla değerlendirebilecek olduğumuz karşılaşmada, ev sahibi ilk maçta avantajlı olan tarafta olacaktır. İç sahada oyunu kontrol etme ve pozisyon çoğaltma konusunda deplasmana göre çok daha iyi olan Bayern, İspanya’da oynanacak olan rövanş öncesi bu kez çok daha sağlam bir skorla oraya gitmek isteyecektir.

Eğer hatırlayacak olursanız geçene sene de iki takım karşı karşıya gelmiş ve Zidane’in öğrencileri uzatmada buldukları gollerle turu geçen takım olmuşlardı.

Bu kez Bayern ilk maçta daha sağlam adımlar atmanın peşinde olacaktır. Bu akşam da skor bakımında tatmin edici bir karşılaşma bekliyoruz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna