Şampiyonlar Ligi F Grubu

Şampiyonlar Ligi F Grubu’nda Man City oynanan 5 maçın 5’ini de kazanarak 15 puanla zirveye oturdu ve gruptan çıkmayı garantiledi. Bu nedenle Guardiola’nın öğrencileriyle ilgili detaylı analizine girmeye gerek yok.

Grubun diğer takımlarından Shakhtar’ın 9 ve Napoli’nin 6 puanda olması, bu grubun dinamiklerini oldukça karıştırmış oluyor. Şimdi her şey Man City’nin elinde olacaktır. Bu grupta oynanan 5.maçlarda Shakhtar konuk olduğu Napoli deplasmanından 3 gol yiyerek dönerken, Man City’de kendi sahasında Feyenord’u geçmeyi başardı.

Gecenin karşılaşmalarında;

Feyenord – Napoli

Ev sahibi bu karşılaşma öncesi herhangi bir iddiası kalmadı ve takım Avrupa defterini kapattı. Bu karşılaşmaya tamamen prestij için çıkacak olan Feyenord muhtemelen açık bir oyunla sahada yer alacaktır. Konuk ekip Napoli’nin durumu ise son derece karışık, takım buradan 3 puanla ayrılsa bile Man City – Shakhtar maçının sonucu da, konuk ekip için önemli olacak. İki takımın son durumlarını değerlendirdiğimizde, Napoli’nin deplasmanda da olsa bu karşılaşmadan 3 puanla ayrılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Shakhtar – Man City

Ev sahibi kaybederse ve Napoli deplasmanda kazanırsa, grup aşamasında devam edemeyeceğinin farkında. Tabii iç sahada oynayacak olan ev sahibi her ne kadar güçlü bir takımla oynasa da bu tip maçlara alışkın bir takım. Konuk ekip ise grubu namağlup bitirmenin peşinde olacak. Kadro olarak ve oyun olarak da tüm dinamikler Man City’den yana olsa da ev sahibi bu gece kimsenin beklemediği bir sonuçla sahadan ayrılabilir. İki takımında skora katkı yapacağı bir mücadele olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna