Şampiyonlar Ligi F Grubu

F Grubu’nda grup aşamasının tamamlanmasına 2 hafta kala bu süreci tamamlayan M.City, 12 puana ulaşıp grubu başarıyla tamamladı.

Şimdi bu grupta 2.lik şansı en yüksek olan takımın Ukrayna temsilcisi Shakhtar olduğunu söylemek gerekiyor. 3 puana sahip olan Napoli grupta beklemediği puanları kaybederken, kendi sahasında ne yapıp edip Shakhtar’ı yenmek zorunda. Grubun son sırasında bulunan Feyenord’un grupta henüz puanı bulunmuyor ancak matematiksel olarak UEFA Avrupa Ligi’ne gidecek şansa sahip olan takım, City deplasmanından zor bir maça çıkacak.

Bu grupta son oynanan karşılaşmalarda Napoli, kendi evinde Man City’e mağlup olurken, Shakhtar’da kendi sahasında Feyenord’u 3 golle geçmişti.

Gecenin karşılaşmalarında;

Man City – Feyenord

Ev sahibinin ne kadar formda olduğunu söylemeye gerek yok. Kendi liglerinde de yollarına dolu dizgin devam ediyorlar ve yakaladıkları forma baktığımızda da takımın bunu bırakmaya pek de niyetinin olmadığını rahatlıkla görebiliyoruz.

Konuk ekip Feyenord’un herne kadar şansı olsa da City karşısında işleri oldukça zor olacak. Belki takım şansının devam etmesi nedeniyle karşılaşmaya yüksek konsantrasyon çıkacak olsa da Guardiola’nın öğrencilerini durdurması oldukça zor olacaktır. M.City kazanır.

Napoli – Shakhtar

Konuk ekip İtalya deplasmanına topladığı puan avantajıyla oldukça rahat gidecektir. Bu maçta sıkıntı da olan taraf kesinlikle ev sahibi olacak. Tabii kadro avantajıyla maçın favorisi olan takımın böyle bir risk altında mücadeleye çıkacak olması takımı olumsuz anlamda etkileyebilir. Bunun altından kalkacak kadro kalitesine sahip olan takım, kendi sahasında ve kendi taraftarı önünde puan alıp rakibinin son karşılaşmasında kaybetmesini bekleyecek.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna