Şampiyonlar Ligi F Grubu

Şampiyonlar Ligi’nin en cafcaflı gruplarından biri olan F Grubu’nda Man City ve Napoli’nin varlığı, bu grupta oynanan futbol kültürünü oldukça artırıyor. Grubun diğer takımlarından olan Shakhtar ve Feyenord’un da kendine has bir futbol kültürüyle oynuyor olması, bu grubu ders niteliğinde bir platforma taşımış oluyor.

Yakından takip ettiğimiz Napoli ve Sarri denkleminde, deneyimli hoca, dünya futboluna son zamanlarda yeni bir sistem getirdi. Maç içinde iki 10 numaralı bir sistem yaratmaya çalışan hoca, oyun kültürü anlamında da aydınlatıcı olduğu bu zamanlarda, oldukça dikkat çektiği bir dönem yaşıyor. Takımda üst üste galibiyetler alması, bu durumun en büyük nedenleri arasında yer alıyor.

Tabii Napoli’nin hemen üzerinde 9 puanla yer alan Man City’de Guardiola yönetiminde oldukça istikrarlı bir dönem geçiriyor. Özellikle ön alanda skor üretme anlamında oldukça başarılılar. Grupta oynanan 3.maçlarda Man City, kendi evinde Napoli’yi 2-1’lik skorla geçerken, Feyenord’ta kendi evinde Shakhtar’a yine 2-1’lik skorla yenildi.

Bu akşam oynanacak karşılaşmalarda;

Napoli – Man City

Bir önceki karşılaşmada deplasmanda City’ye mağlup olan Napoli, kendi sahasında puan alıp, rakibiyle aynı puana ulaşmak isteyecektir, ki bunun gerçekleşmesi de çok zor bir ihtimal değil. Kendi evinde kendi taraftarı önünde de ilk maça oranla daha da iyi bir oyunla sahada olacağını düşündüğümüz Napoli, skor üretecektir.

Tabii konuk ekibinde yukarıda söylediğimiz gibi, 3.bölgede oldukça başarılı olması, deplasmanda da olsa takımın işini kolaylaştıracaktır. Yine skorlu bir oyun olma ihtimali yüksek.

Shakhtar – Feyenord

Bir önceki karşılaşmada Hollanda deplasmanından kazanarak dönen Ukrayna temsilcisi kendi evinde de karşılaşmanın favorisi olacaktır. Konuk ekip Feyenord’un kazanması için sabırlı olması gerekecek. Muhtemelen oyunu tutmaya çalışacaklardır ancak bu da oldukça zor. Yine iki takımında skor üretebilecek olduğu mücadelede, ev sahibi maça favori olarak çıkacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna