Şampiyonlar Ligi D Grubu

Bu grup her ne kadar ölüm grubu olarak sayılmış olsa da, grupta yer alan Barcelona, Juventus, Sporting ve Olympiakos takımlarına baktığımızda iki takımın öne çıktığını rahatlıkla görebiliriz.

Bu grupta bir üst tur için en büyük adaylar olan Juventus ve Barcelona eğer çok ciddi bir sürpriz olmazsa bu gruptan bir üst tura çıkmayı başaracaklardır.

Barcelona – Juventus

Gecenin maçını Şampiyonlar Ligi’nde erken final olarak da değerlendirmek mümkün gözüküyor. Geçen seneden hatırlayacak olduğunuz gibi iki takım gruplardan çıkıp, yarı finalde karşılaşmış ve Juventus iki karşılaşmada da oldukça etkili bir performans sergileyip adını finale yazdırmıştı.

Özellikle Juve’nin kendi sahasında oynadığı karşılaşmada, rakibi karşısında skor üstünlüğünü de ele geçirmiş olması ve sonrasında da deplasmanda oynanan karşılaşmada oyun felsefesi olarak yine Barça’nın öne geçmesi uzun süre konuşulmuştu.

Bu sene savunma hattında oynayan ve önemli oyuncularından biri olan Chellini’yi ezeli rakibi Milan’a kaptırmış olsa da, sezona iyi başlayan Juve, bu karşılaşmada yine sert bir savunma anlayışı ile mücadele edecektir.

La Liga temsilcisi Barcelona ise, lige pek de istediği gibi bir başlangıç yapmış olmasa da, sonradan toparlanmayı başarmış gibi duruyor. Neymar kaybettikten sonra hücum gücünde ve dolayısıyla da hücum etkinliğinde sıkıntı yaşayan Barcelona henüz gol bölgesinde istediği kıvama gelememiş olsa da, bu karşılaşmanın ne kadar önemli olduğunun farkındalar ve ona göre oynayacaklar.

Geçen seneden kalan hesabı da bu karşılaşmada kesmek isteyen Barça, istediği skoru almaya daha yatkın olan taraf gibi duruyor. Sert geçecek mücadelede ilk yarı alt tercihiyle beraber karşılıklı gol de oldukça uygun görünüyor.

Olympiakos – Sporting

Tabii bu grupta aslında herkesin gözü diğer karşılaşmalarda olacak ancak iki takım da grubun favorilerinin birbirleriyle oynayacağı karşılaşmada, avantajı değerlendirip galip gelmek isteyeceklerdir.

Ev sahibi kendi sahasında maçın favorisi olacak. Yunan temsilcilerinin kendi evinde oynadığı karşılaşmalarda genelde iyi performanslar sergiliyor. Bir de hemen hemen aynı güçte olduğu karşılaşmalara bu daha da bariz bir örnek olabiliyor.

Karşılıklı gol için uygun bir karşılaşma olacağını düşünüyoruz.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna