Şampiyonlar Ligi D Grubu

Şampiyonlar Ligi’nin zorlu gruplarından biri olan Barcelona 9 puanda bu grubun lideri durumunda ve muhtemelen bu grupta oynanan oyunlara baktığımızda Barça bu grubu lider bitirmeye oldukça yakın.

Grubun bir üst tura çıkmak için favorilerinden biri olan Juventus’un da 6 puanla lideri 3 puanla geriden takip ettiği bu grupta, Sporting 3 puanda bulunuyor. Grubun puansız tek takımı olan Olympiakos’un ise artık herhangi bir şansının kalmadığını söylemek doğru olacaktır.

Grupta oynanan 3.maçlarda Barcelona kendi sahasında ağırladığı Olympiakos’u 3-1’lik skorla evine uğurlarken, Juventus’ta yine kendi sahasında ağırladığı Sporting’i 2-1’lik skorla mağlup etmeyi başardı ve önemli sayılacak bir 3 puanı da cebine koymuş oldu.

Bu akşam oynanacak olan karşılaşmalara baktığımızda;

Olympiakos – Barcelona

Ev sahibi kadro ve oyun kalitesi olarak, bu grupta yer alan takımların oldukça aşağısında bulunuyor. Konuk ekip deplasmanda da olsa, bu karşılaşmaya favori olarak çıkacak. Belki taraftarı önünde ev sahibi maça konsantrasyon olarak biraz daha güçlü başlamak isteyecektir ancak Barcelona karşısında bunun gerçekleşmesi zor olabilir.

Tabii ev sahibi deplasmanda skor ürettiği gibi içerde de skor üretebilir ancak Barcelona kazanacaktır.

Sporting – Juventus

İlk karşılaşmada konuk olduğu Juventus deplasmanında aslında iyi bir oyun ortaya koymaya çalışan Sporting, Juve’nin bireysel oyuncularının ortaya koymuş olduğu kaliteyle maçı kaybetti. Bu mücadele özellikle konuk ekip Juve açısından oldukça zor olacaktır. Ortada bir mücadele geçeceğini düşünüyoruz. Belki ilk yarı anlamında takımların kontrol oyununu biraz daha abartacağı bir oyun bekleyebiliriz ancak 2.yarıda oyunun daha fazla açılacağını düşünüyoruz. Bu nedenle ilk yarı daha sessiz 2.yarı da daha sesli bir şekilde geçebilir.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna