Şampiyonlar Ligi D Grubu

Şampiyonlar Ligi D Grubu’nda lider Barcelona 6 puanda zirvede yer alıyor. Bu grubun diğer favorisi olan Juventus’un ise 3 puanı bulunuyor. Oynanacak olan iki karşılaşma özellikle Serie A temsilcisi için son derece önemli olacak.

Bu grubun 3 puanlı bir diğer takımı olan Sporting CP’in de 3 puanı olması, Portekiz temsilcisinin de avantajını artırmasını sağlayacak. Tabii 1’er hafta arayla oynayacakları karşılaşmalar onlar için de önemli olacak. Grubun puansız takımı Olympiakos’un ise artık işi oldukça zor. Bu grupta oynanan 2.maçlarda Barcelona deplasmanda Sporting’i tek golle geçerken, Juve’de kendi evinde Olympiakos’u 2-0’lık net bir skorla geçmeyi başarmıştı.

Bu akşamın programında;

Barcelona – Olympiakos

Lider kendi evinde grubun zayıf takımı karşısında gerekeni yapacak güce ve motivasyona sahip durumda. İki takım arasında oynanacak olan mücadelede ev sahibi maçın mutlak favorisi olarak sahaya çıkacak. Topladığı 6 puanın ardından bu iki maçı kazanırsa da zaten gruplardan çıkmış olacaktır. Barcelona bunu gerçekleştirecektir.

Juventus – Sporting CB

Grubun dinamiğini belirleyecek olan karşılaşmada, iki takımın da aynı puanda olması bu maçın önemini daha da artırıyor. Ev sahibi kendi sahasında ve kendi taraftarı önünde iyi oynayan ve skor üretme konusunda da problem yaşamayan bir takım görüntüsü çiziyor. Konuk ekipte güçlü bir takım. Özellikle takım oyunu konusunda iyi iller yapabiliyorlar ancak kendi sahalarında Juventus’a karşı oynayacakları karşılaşmada daha rahat olacaktır.

Juventus bu hafta Lazio’ya kaybetmiş olsa da, bu mücadeleden 3 puanı çıkaracaklardır.

 

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna