Şampiyonlar Ligi C Grubu

Şampiyonlar Ligi’nin yine zor gruplarından biri olan C Grubu’nda diğer gruplara göre bir üst tura çıkma şansı olan takımlar daha fazla.

Bu grupta Azerbaycan temsilcisi Qarabağ’ı en zayıf halka olarak değerlendirirsek, geriye kalan takımlar arasında Chlesea’nin, Roma’nın ve A.Madrid’in bir üst tur için avantajlarının hemen hemen aynı olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Chelsea – Qarabağ

Premier Lig de bu seneye her ne kadar sıkıntılı başlamış olsa da, sonrasında özellikle Morata’nın takıma katılmasıyla işleri toparlayan Conte’nin öğrencileri, Şampiyonlar Ligi’ne tarihlerinde ilk kez katılacak olan Qarabağ karşısında maçın mutlak favorisi olarak sahaya çıkacaklardır.

Bu karşılaşmada Chelsea galibiyetinin dışında alınacak her türlü sonucu da sürpriz olarak değerlendirebiliriz. Qarabağ muhtemelen oyunun büyük bir bölümünde savunma ağırlıklı oynamaya çalışacak ve Conte’nin öğrencileri de bunun bilincinde olacağı için ilk dakikadan itibaren rakibi baskı altına alacaklardır ve gol için yükleneceklerdir. Bunun sonucunda da kaliteli ve tecrübeli oyuncularıyla Chelsea bu karşılaşmadan galibiyetle çıkacaktır.

Roma – A.Madrid

Gecenin en zor karşılaşmalarından bir olacak bu karşılaşmada Rome ve A.Madrid’in eski güçlerinde olmadıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz. Roma geçen sene kadrosunda bulunan Salah’ı Liverpool’a kaptırınca büüyk bir güç kaybetti ve oyuncunun yerine de açıkçası dolduramadıklarını rahatlıkla söyleyebiliriz.

A.Madrid ise yine bu deplasmanda bildiğimiz oyun formatıyla sahada olacaktır. La Liga’ya da savunma ağırlıklı başlayan takımın, genel oyun kurgusunda da genelde rakip takımı kilitlemek yatıyor. Bu karşılaşmada da buna son derece uygun olacak. İlk yarı alt tercihiyle beraber, 90 dakikanın sonunda 2,5 gol barajının bozulması zor olacak gibi duruyor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna