Şampiyonlar Ligi C Grubu

Şampiyonlar Ligi grupları içerisindeki enteresan gruplardan biri olan bu grupta, 7 puana ulaşan Chelsea lider olsa da henüz grup aşamasını atlamak için yeterli puana ulaşamadı.

Bu akşam Roma ile deplasmanda karşılaşacak olan takım için bu karşılaşmanın önemi oldukça büyük olacak. Tabii aynı durumu ev sahibi içinde söylemek gerekiyor; çünkü Roma’da şu anda 5 puanda ve bu karşılaşmadan alacağı olası bir galibiyetle, grubun lideri olma şansı bulunuyor.

Grubun 2 puanlı takımı olan A.Madrid’te kendi evinde oldukça önemli başka bir karşılaşmaya çıkacak. Bu grubun 3.maçlarında eğer hatırlayacak olursanız, A.Madrid konuk olduğu Qarabağ deplasmanında maçın favorisi olduğu halde karşılaşmada skor üretememiş ve mücadele 0-0 tamamlanmıştı.

Bir diğer karşılaşmada da Chelsea, kendi sahasında Roma ile 3-3 berabere kalarak, puanları paylaşmışlardı.

Bu akşam oynanacak olan karşılaşmalara baktığımızda;

A.Madrid – Qrabağ

Konuk ekibin Şampiyonlar Ligi’nde yer alması bile kendileri açısından çok ciddi bir başarı ve bir de bunun yanı sıra iki hafta önce Madrid’ten puan alan takım en azından grup sürecini puansız kapamayacak.

Bu karşılaşmada kazanmak zorunda ola ev sahibi, sadece kadro kalitesiyle bile bu karşılaşmadan 3 puanı koparacaktır. Bu sonucun haricinde çıkacak her türlü sonuç sürpriz olur.

Roma – Chelsea

Gecenin önemli karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede muhtemelen iki takımda sahaya kazanmak için çıkacak olsa da, konuk ekip için alacağı 1 puan bu karşılaşmada yeterli olacaktır. İtalyan futbolunun tüm dinamiklerini iyi bilen Conte, deplasmanda takımını bu karşılaşmaya iyi motive etmek isteyecektir. Tabii Chelsea’nin form grafiğine baktığımızda ise pek de iyi bir durumda olmadığını söylemekte gerekiyor. Bunu aldığı skorlarla değil de oyuncuların bireysel performansları anlamında dile getiriyoruz.

Roma ise geçen ayki performansına göre biraz daha toparlanmış durumda. Kendi sahasında beraberlik veya mağlubiyetin kendilerine pek de bir şey ifade etmeyecek olduklarının bilincinde olan Roma, kendi sahasında kazanmak için elinde geleni yapacaktır. İki takımın durumunu karşılaştırdığımızda Roma’nın favori olacağını söylemekle beraber, yine tarafların kaliteli oyuncular barındırmasından dolayı, skor üretimi anlamında da taraflara başarılı olabilirler. Bunun yanı sıra Chelsea’nin savunma anlamında da iyi işler yapabileceğini tahmin ettiğimiz için maçın gol ortalamasının düşük olma ihtimalinin de yüksek olacağını dile getirebiliriz.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna