Rumen Teknik Adam Türkiye’de!

Fatih Terim’in ayrılığının ardından yeni teknik direktör konusunda arayışlarına devam eden Türkiye Futbol Federasyonu, önce soluğu Şenol Güneş’in yanında almış ancak hem Beşiktaş’ın hem de deneyimli teknik adamın bu duruma sıcak bakmaması sebebiyle bu seçenekten vazgeçildi.

Sonrasında TFF’nin radarına Rumen Teknik adam Lucescu girmişti. Hemen hemen her dönem Türkiye de bir teknik direktöre ihtiyaç olduğunda adı geçen deneyimli hoca, uzun bir aranın ardından teklifi kabul ederek, tekrardan Türkiye’de çalışma fırsatı yakaladı.

Dün Yıldırım Demirören’in apar topar Romanya’ya gitmesi ve hocayla anlaşıp dönmesi, Lucescu’nun da Galatasaray’la anlaşma durumunu da bitirmiş oldu.

Türkiye’de daha önce çalışan ve bu coğrafyayı oldukça yakından tanıyan ve şampiyonluklar yaşayan teknik direktörün seçimi olumlu olabilir ancak ilerleyen yaş durumu sıkıntı yaratabilir mi orası soru işareti olarak duruyor.

Türkiye’nin önünde bildiğiniz gibi 4 maçlık çok önemli bir yolculuk var. Lucescu’nun genel formuna ve oynattığı oyunu daha önceden bildiğimiz için şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki; takım belki dünya kupasına gitmeyebilir ama süreç milli takıma iyi gelecektir.

 

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna