Rizespor Kümeye, Bursaspor Lige!

Spor Toto Süper Lig’in sonucu merakla beklenen iki karşılaşmasında Trabzonspor kendi sahasında Bursaspor’u konuk ederken, Alanyaspor’da Rizespor deplasmanına konuk olmuştu. Bursaspor’un kaybettiği takdirde küme düşecek olduğu karşılaşma, konuk ekip için sezonun en önemli mücadelesi konumundaydı.

Maça Trabzonspor’a göre oldukça istekli başlayan Bursaspor, daha derli toplu gözükürken ilk yarıda beklediği golü bulamadı. Bu da oldukça normaldi çünkü uzunca bir süredir 90 dakikalık dilimlerde Yeşil Beyazlı takım çok ciddi oyun sorunlarıyla mücadele etti.

2.yarıda Rodellaga’nın attığı golle 1-0 öne geçen Trabzonspor, Bursaspor’un üzerinde şok etkisi yarattı. Buna rağmen golden sonra toparlanmayı başaran takım, yediği golün hemen ardından reaksiyon vererek eşitliği sağladı ve skoru 1-1’e getirdi. Golden sonra beklenmedik bir şekilde oyundan düşen ve orta sahasını tamamen rakibe kaptıran Trabzonspor, 2.golü de yiyerek maçı kaybetti ve Bursaspor, Süper Ligde kalmayı başardı.

Sahasında Alanyaspor’u konuk eden Rizespor’un ise tek hedefi galip gelmekti ve ilk yarının sonunda kazandığı penaltıyı gole çevirerek, maçta üstünlüğünü yakalayan taraf oldu ancak Bursaspor’un galibiyeti Rizespor’un ligden düşen 3.takım olmasını sağladı. Alanyaspor’un da zaman zaman oyundan ipleri eline aldığı karşılaşmada, şansının yaver gitmemesi sebebiyle skorda dengeyi yakalayamadı.

Rizespor’un galip gelmesini bekliyorduk ancak Trabzonspor’un, Bursaspor önünde bu kadar etkisiz bir oyun ortaya koymasını beklemiyorduk. Böylece önümüzdeki sezon Süper Lig’i Karadeniz’den temsil edecek tek bir takım bulunuyor.

BONUS: 350TL
Oyna