Premier Lig'de Haftanın Ardından

Premier Lig de 27 haftayı geride bıraktık ve lider Manchester City yoluna ara vermeden devam ediyor. Bu haftanın asıl sürprizi ise konuk olduğu Newcastle deplasmanından puansız ayrılan Manchester United’tan geldi.  

Mourinho’nun öğrencileri son zamanlarda ciddi anlamda düşüş yaşıyor ve bunu da bir türlü halledemiyorlar. Neredeyse Scholes ve Ryan Giggs’den beri takım toparlanamadı.

Tabii bu durumun çeşitli nedenleri var. Bir kere orta sahada güvenilir bir halka olan ve skor üretmesi beklenen Pogba’nın beklenenden çok daha geride kalması, takımın bir türlü gelişim gösterememesinin önemli nedenlerinden biri olarak değerlendirilebilir.

Bunun yanı sıra ön alanda Lukaku’nun da etkisiz olması ve takım bu nedenle de skor üretemeyince takımın total oyununa yansımış oluyor.

Bu haftanın diğer karşılaşmalarında Chelsea bu hafta kendi sahasında kazanırken, Liverpool’da yine Salah ve Firmino dinamikleriyle kazanan takım oldu.

Ligde uzun süredir galibiyete hasret olan Huddersfield, iç sahada kazanırken yine Everton kendi sahasında C.Palace’ı 3-1’lik skorla geçmeyi başardı. Son haftaların formda takımı, Swansea’de kazanırken, haftanın mücadelesinde iç sahada galip gelmeyi başaran Tottenham, Arsenal’i tek golle geçmeyi başardı.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna