Premier Lig de Günün Programı

İngiltere Premier Ligin de yeni hafta dün oynanan karşılaşmalarla başladı ve alınan sonuçlarda bizleri şaşırtan bir son olmadı ancak M.United’ın yine kazanamaması artık sıkıntıları da beraberinde getirecektir.

Alınan diğer sonuçlarda Burnley kendi sahasında Stoke City’i 1-0’lık sonuçla geçerken, Watford ve Leicester City’de yine kendi sahalarında rakiplerini 2-0’lık net skorlarla uğurladı. Özellikle Leicester’ın son zamanlardaki çıkışı oynanacak olan Şampiyonlar Ligi çeyrek final mücadelesinde takımın içinde bulunacağı mental durum için oldukça önemli olacak.

Gecenin ilk karşılaşmasında;

 Arsenal – West Ham United

Bir iki hafta önce lig sıralamasında çok daha iyi bir durumda Wenger’in öğrencileri, üst üste yaşadıkları kayıpların ardından puan tablosunda kendileri pek de tatmin etmeyecek bir yere geldiler. Şampiyonlar Ligi’nden de Bayern Münih ile oynadığı maçlarda toplam 10 golü kalesinde gören Arsenal, şimdi bunları toparlamakla uğraşıyor.

Konuk ekip West Ham ise bir türlü yakalayamadığı dengesini buldu bulacak derken muhtemelen ligin sonu gelecek. Yani iki dengesiz takımın mücadelesinde ortaya her türlü sonuç çıkabilir ancak bugün iki takım da gol bulacaktır.

Hull City – Middlesbrough

Son sıralarda bulunan iki takımın ateş hattındaki mücadelesinde karşılaşma iki tarafa da kayabilir. Şu anda puan olarak konuk ekipten daha yukarıda olan Hull City’nin puanı 27 ve eğer bu karşılaşmadan 3 puan çıkaracak olursa kendini yukarıya taşıyabilecek.

Bunun tam tersinde oluşabilecek durumda bu kez de Middlesbrough cephesi eğer kazanırsa şansını artırmış olacak ancak 6 haftada sadece 1 gol atmayı başaran bir takımdan bunu beklememiz hayal dışı bir durum olacaktır.

İki takımının son oynadıkları 10 karşılaşmada da dengede bir görüntü ortaya çıkarken, 6 maç 2,5 altında 4 maçta da 2,5 üstü bir sonuçla bitmiş. Takımların son durumunu da göz önüne aldığımızda kapalı bir karşılaşma olmaya aday bir mücadele bizleri bekliyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Southampton – Crystal Place

Orta sıra ve alt sıra arasında kalmış 2 takımın mücadelesi haftanın gol beklediğimiz karşılaşmalarından biri olacaktır. Tabii konuk ekibin 4 maçtır bir şekilde mağlup edilemiyor oluşu ve geçen hafta da Chelsea karşısında kazanmaları takıma ayrı bir hava kattı ancak bu karşılaşmada bu galibiyet serisinin son bulma durumu oldukça yüksek bir ihtimal. Bununla beraber karşılık gol ve üst tercihlerinizi de bahis seçeneklerinizin arasına ekleyebilirsiniz.

Swansea – Tottenham

Şampiyonluk yarışını inatla Chelsea’nin arkasından kovalayan Tottenham, ateş hattının tam da üzerinde yer alan rakibi karşısında elinden gelenin fazlasını yapmak isteyecektir, çünkü Tottenham için oldukça kritik bir hafta olacak.

Bununla beraber ev sahibi takım içinde aynı şeyleri söylemek gerekiyor, çünkü eğer kaybederlerse bundan sonraki karşılaşmalarda başka bir durumun savaşını vermek zorunda kalacaklar. Bu da Swansea için pek hayırlı bir durum olmayacaktır. Bol pozisyonlu temposu yüksek bir karşılaşma bekliyoruz. Pamuk eller karşılıklı golden yana olabilir.

Chelsea – M.City

Haftanın derbisinde ilk 5 sırayı oluşturan çoğu takım konuk ekibin bu deplasmandan galibiyetle dönmesini bekliyor; çünkü artık takımın alacağı her 3 puan aşağıda ki takımların umudunun azalmasına sebep oluyor.

Chelsea de geçtiğimiz haftayı kaybetmenin ardından muhtemelen durumu toparlamak isteyecektir. Yine haftanın tempolu ve bol pozisyonlu mücadelelerinden birisi olacaktır. Üst ve karşılıklı tercihi bu karşılaşma için oldukça ideal.

Liverpool – Bournemouth

İlk 5 sıra mücadelesinde olan Liverpool, bir yandan M.City karşılaşmasından haber beklerken, bir yandan da 14.sırada bulunan rakibinden 3 puanı almaya çalışacak ve bunu gerçekleştirmek için de fazlasıyla imkanı olacak.

Ev sahibi takım hem kadro kalitesiyle hem de oyun farkıyla istediğini alacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna