Premier Lig’de Bugün

İngiltere Premier Lig’de erteleme maçlarının oynandığı bu haftada, dün Chelsea kendi sahasında ağırladığı Watford’u 4-3’lük skorla geçerek, şampiyon gibi kazanmaya devam etti. İlk yarıyı 2-1 kapatan ev sahibi takım, 2.yarıda da oldukça rahat bir oyunla 2 gol daha bularak bu haftayı da 3 puanla kapatmış oldu.

Bugünün maçlarında ise önce Arsenal kendi evinde ligden düşmesi kesinleşen Sunderland’i ağırlayacak ve 3 puanın peşinde olacak ve eğer galip gelirse puanını 72’ye yükseltecek ancak kazanması ve bunun işe yaraması ise Man City’nin oynayacağı karşılaşmaya bağlı bir durum. Kendi evinde West Brom’u ağırlayacak olan City’de bu karşılaşmadan galip ayrılırsa, puanını 75 yapıp Liverpool’un üzerine çıkacağı için, bu karşılaşmada favori olan taraf olacaktır.

Arsenal ligden düşmüş ve hiçbir iddiası kalmayan rakibi karşısında favori olan tarafta yer alıyor ve işi de oldukça kolay. Bu karşılaşmada üst ve Arsenal tercihi son derece mantıklı olacaktır.

Bu karşılaşmayla hemen hemen aynı saatte başlayacak olan Man City – West Brom mücadelesinde de, ev sahibi takım sahaya favori olarak çıkıyor. Konuk ekibinde ligde herhangi bir iddiasının kalmamı olması, bütün okları yine ev sahibi takım tarafına itiyor. Ayrıca bu karşılaşmayı galip bitirdiği takdirde, Şampiyonlar Ligi için önemli bir fırsat yakalayacak olan Guardiola’nın öğrencileri bu sınavın gelecek sezona olan etkisini de cebine koyarak maça çıkacaktır. Ev sahibi tercihi en uygun seçenek olur.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna