Premier Lig’de 37.Hafta

Cumartesi Günü yeni haftasına başlayacak olduğumuz İngiltere Premier Lig’de dün akşam oynanan Southampton – Arsenal mücadelesini 2-0 kazanan Arsenal puanını 66’ya çıkartarak, kendisini ilk 5’in içine soktu ve bu hafta Tottenham ve Manu’nun karşı karşıya gelecek olması ise Arsenal açısından büyük bir şans.

Cumartesi Günü’ne geldiğimizde açılış maçı Man City ve Leicester arasında oynanacak. 69 puanla 3.sırada yer alan Man City’nin, Tottenham’la arasındaki puan farkının 1 olması bu karşılaşmayı daha da farklı bir yere koymamızı sağlıyor.

Leicester her ne kadar son haftalarda ciddi bir çıkışın içinde olmuş olsa da, bu karşılaşmada direnemeyecektir. Belki skor bulabilirler ancak buradan puanla çıkmaları Man City’nin sonu olur. Tercihlerinizi ona göre yapınız.

Bournemouth – Burnley

Oyun olarak birbirine yakın olan iki takım da bu sene ligde çok iyi kadrolara sahip olmamalarına rağmen, zaman zaman aldıkları 3 puanlarla ligi iyi bir yerde bitirecekler. Tabii burada ev sahibi takım konuk ekibe oranla bir adım daha ön plana çıkıyor. Özellikle bu sene takımı adına çok ciddi bir performans gösteren King, bu karşılaşmada da ev sahibi takımın en büyük kozu olacaktır.

Ev sahibin favori olarak çıkacağı karşılaşmada karşılıklı gol de iyi bir tercih olabilir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Middlesbrough – Southampton

Ligden düşen ev sahibi artık kendini eğlendirmek başka bir şey yapmıyor. Geçtiğimiz hafta Liverpool deplasmanını beraberlikle tamamlayan bu haftada Arsenal’e 2-0 yenen ve bu iki maçın arasını da çok kısa bir dinlenme süresiyle geçiren konuk ekip, bu karşılaşmaya hem rotasyonla hem de fiziksel bir yorgunlukla çıkacaktır.

Her ne kadar seneye Prömiyer Lig’de olmayacak olsa da, Middlesbrough’un maça asılacağını düşünüyoruz. Bu karşılaşmada da taraftarlara keyif aldırmak isteyen ev sahibi ve konuk ekip açık bir oyun oynayacaklardır. Karşılıklı gol ve üst seçeneği oldukça uygun.

Sunderland – Swansea

Haftanın belki de en kritik mücadelelerinden birisi olacak bu karşılaşmada, deplasmanda olmasına rağmen maçın favorisi konuk ekip. Bu maçı kaybeder ve bu hafta Hull City kazanırsa geçen hafta kazandığı avantajı bu hafta yitirecek olan Swansea bu riski göze almayacaktır. Konuk ekip kadro kalitesiyle istediğini alacaktır.

Stoke City – Arsenal

Son 2 maçı 6 puanla kapatan Arsenal, form grafiğini oldukça yükseklere çıkardı ve belli ki son 2 hafta kala daha da yukarıları istiyor. Stoke City’nin ligde herhangi bir iddiasının kalmaması ve kadro olarak da konuk ekibin daha güçlü olması, bu karşılaşmada okları Arsenal’e atıyor. Şampiyonlar Ligi için mücadele eden Arsenal, kazanıp bu şansını devam ettirmek isteyecektir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna