Premier Lig’de 36.Hafta

Premier Lig’de bildiğiniz gibi Man City sezonu şampiyonu olarak tamamladı ve sükseli geçirdiği sezonun ardından hak ettiği kupayı aldı.

Premier Lig’de artık Man City’nin ardından gelen 4 takım; Man United, Liverpool, Tootenham ve Chelsea bir sonraki sezon için kendilerini Şampiyonlar Ligi’ne atmak isteyecekler. Buradaki puanların birbirlerine olan yakınlığından dolayı da takımlar kalan maçlarında puan kaybetmek istemeyeceklerdir.

Haftanın maçlarında;

Liverpool – Stoke City

Hafta arası Şampiyonlar Ligi’nde kendi sahasında Roma’yı ezerek geçen Liverpool, son sırada kümede kalma mücadelesi veren Stoke City’I konuk edecek. Muhtemelen bir sonraki hafta arası Roma ile rövanş maçına çıkacak olan Liverpool’un kadrosunda rotasyon olacaktır ancak iki takımı kalite anlamında değerlendirdiğimizde maç yine Liverpool’a gider.

Burnley – Brighton

İç sahada iyi oynayan ve savunma konusunda bu sene oldukça pozitif işlere imza atan ev sahibi bu karşılaşmada da aynı disiplinle oynayacaktır. Konuk ekibin işi zor olur.

C.Palace – Leicester

Konuk ekibin ligde bir iddiası kalmadı ve bu nedenle bu maçı sıkmayabilir ancak ev sahibi kritik bir pozisyonda olduğu için bu maçı kazanmak isteyecektir. 90 dakika sonunda kaybetmezler.

Huddersfield – Everton

Ev sahibi de aşağılardan yukarıya çıkmak istediği için sıkıntılı bir karşılaşmaya çıkacak ancak kadro ve oyun anlamında Everton’un daha iyi olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz. İki takımda karşılıklı skor üretecektir.

Newcastle – West Brom

Haftanın yine zor maçlarından biri gibi gözükse de ev sahibi kendi sahasında rakibini geçecektir.

Southampton – Bournemouth

Ev sahibinin ne yapıp edip kazanması gerekiyor. Konuk ekip rakibine oranla biraz daha rahat ama onlarda oyunu sıkacaklardır. Yine de ev sahibinin avantajlı olacağı bir karşılaşma olmasını bekliyoruz.

Swansea – Chelsea

Konuk ekip Chelsea’nin lig sonuna kadar oynadığı tüm maçları alması gerekiyor. Bunu gerçekleştirecek olursa, rakiplerinin puan kaybetmesi halinde kendini Şampiyonlar Ligi’ne atmayı başaracak. Formu da yükselen Chelsea, deplasmanda kazanmayı başaracaktır.

West Ham – Man City

Şampiyon Man City, prestij maçlarına çıkmaya devam ediyor ve bu kez ev sahibi zor durumda; çünkü yine aşağılardan kurtulmaya çalışan bir takım. Bu da maçın dinamiklerini biraz bozacak olsa da, deplasmanda Man City yine kazanır.

Manu – Arsenal

Haftanın derbisinde iki takımda kazanmak için sahaya çıkacak. Bu tip maçlarda ev sahibi Manu’nun daha iyi oynadığını ve skor üretme anlamında da daha zengin olduğunu biliyoruz. Arsenal hafta arası UEFA Avrupa Ligi’nde A.Madrid ile zor bir maç oynayacak ve buraya fiziksel anlamda biraz yorgun olarak gelebilirler. İki takımında skora katkı sağlayacağı maçta ev sahibi 3 puana daha yakın olan taraf olacaktır.

Tottenham – Watford

Ev sahibi en yakın takipçisi Chelsea’yle beraber Şampiyonlar Ligi yarışı veriyor. Bu denklemde de hazır fikstür avantajı ellerinde gelmişken, iç sahada zayıf rakibi karşısında bu haftayı 3 puanla tamamlarlar.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna