Premier Lig’de 11.Hafta

İngiltere’de heyecan dolu 10 haftayı geride bıraktık ve şu ana kadar gelinen noktada Man City, Man United ve Tottenham’ın ligi üst seviyelere taşıdığını rahatlıkla dile getirebiliriz.

Tabii bu 3 takımın bu haftaya başlamadan önce hafta arası Şampiyonlar Ligi mücadelesi oynadığını da belirtmemiz gerekiyor. Bu da bu hafta oynayacakları karşılaşmalarda takımlar üzerindeki etkilerini gösterecektir.

Hayal kırıklığı yaratan takımlar arasında ise Chelsea var. Geçen seneye şampiyon olarak tamamlayan Conte’nin öğrencileri gerek Şampiyonlar Ligi’nde gerek de kendi liglerinde oyun anlamından pek de tat vermiyorlar ve yine geçen sene övgüyü hakkedecek cinsten bir savunma performansı sergileyen Gök Mavililer, bu sene bu anlamda da sınıfta kaldılar.

Bu haftanın karşılaşmalarına baktığımızda;

Stoke City – Leicester

İki takımda ligin orta sıralarında aşağı yukarı oynuyorlar. Bu da muhtemelen sezon sonuna kadar değişmeyecektir. Geçen hafta kendi sahasında Evrton’u yenen ve yine geçen hafta deplasmanda Watford’u mağlup etmeyi başaran Stoke City, bu maça kazanmak için çıkacaktır.

Tabii ev sahibi iç saha avantajını sonuna kadar kullanmak isteyecektir ancak konuk ekipte bireysel anlamda güçlü bir takım. Bu nedenle iki takımında skor üretecek pozisyonda olduğu bu karşılaşmada, karşılıklı gol durumu ön plana çıkmış oluyor.

Huddersfield – West Brom

Haftanın yine zorluk derecesi yüksek karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede, hem ev sahibi hem de konuk ekip skor üretmeyi başarırlar.

Newcastle – Bournemouth

Geçen hafta beklemediği bir mağlubiyetle sahadan ayrılan ev sahibi, bu hafta kendi sahasında maçın favorisi olur.

Southampton – Burnley

Ligin savunma anlamında en iyi takımlarından biri olan konuk ekip, bu karşılaşmada da bu özelliğini ön plana çıkarıp, karşılaşmayı bu şekilde sürdürmeyi tercih edecektir. Geçen hafta iç sahada alınan galibiyetin ardından, bu hafta zorlu deplasmandan beraberlikle dönmek avantajlı bir durum olacaktır. İlk yarısı skor anlamında sessiz geçecek bir mücadele olur.

Swansea – Brighton

Haftanın yine skor anlamında tatmin edici karşılaşmalarından biri olmasını beklediğimiz bu karşılaşmada, ev sahibi iç sahada skor üretebilen bir takım olma özelliğini fazlasıyla taşıyor. Bu durumda da ev sahibinin maçın dengesini belirleyeceğini söyleyebiliriz. Tabii konuk ekipte skor üretme anlamında oldukça başarılı bir takım. Bu nedenle bu karşılaşmada iki tarafın skor üretme şansı oldukça fazla olacaktır.

West Ham – Liverpool

Haftanın yine önemli olacak karşılaşmalarından biri olan bu mücadelede, hafta arası konuk ekip Liverpool’un Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etmesi takımı bu deplasmanda zorlayacaktır. Yine skor anlamında haftanın tatmin edici karşılaşmalarından biri olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 200%
Oyna