Premier Lig Hız Kesmeden Devam Ediyor

Premier Lig de bildiğiniz gibi bir önceki hafta 2 gün önce bitti ve Cumartesi Günü oynanacak olan karşılaşmalarla yeni haftaya giriş yapıyoruz.  

Bu hafta oynanacak olan karşılaşmalarda, oyuncuların fiziksel yorgunluklarını hesaba katacak olursak, takımların çoğunda genel bir rotasyon olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu durumdan dolayı da bu hafta karşılaşmalarda beklenmedik sürprizler çıkabilir. Akıllarda Premier Lig de neden bu kadar maç oynanıyor sorusunun cevabı ise şu; neredeyse tüm ligler kısa bir mola vermişken, lig kendi izlenebilirlik oranını daha da yukarıya çıkarmak için böyle bir fikstür düzenliyor ve böylece yayın gelirleri bakımından her sene sonunda daha avantajlı bir duruma geçmek istiyor.  

Zirve mücadelelerinde;

Chelsea – Stoke City

Chelsea’de diğer zirveye oynayan takımlar haricinde garip bir durum var. Takım kendi sahasında oynadığı karşılaşmalarda bile tempolu oyununun süresini çok fazla uzun tutamıyor ve bunun eksikliğini de ciddi derecede hissediyor. Son oynanan karşılaşmada da bunu net bir şekilde gördük.

Tabii konuk ekibinde formsuzluğu net bir şekilde ortada. Bu deplasmanda da zorlanacaklardır. Ev sahibi bu haftayı da 3 puanla bitirecektir.

Liverpool – Leicester

Ev sahibi ligin özel takımlarından biri ve ön alanda oynadığı etkili oyunla ligin dikkat çeken ekiplerinden biri durumunda. İç sahada da dış sahada da oynadığı karşılaşmalarda, oyuncu profilleri gereği hem kontra hem de ön alan oyununu iyi oynayan takım, skor üretimi anlamında da her an tabelayı hareketlendirecek yapıya sahip bir takım. Konuk ekipte de bireysel anlamda yetenekli oyuncular var ama bu deplasmanda galibiyet için yeterli olmaz. Skor anlamında tatmin edici bir mücadele olacaktır.

Man United – Southampton

Mourinho’nun United’ı yeni yıla mutlu girmek istese de takım pek de istenen seviyede değil. Son oynanan karşılaşmada Burnley karşısında alıman beraberlik hem takım için hem de Mourinho için pek iyi olmadı. Bir şekilde Mourinho’nun bu takımı toparlaması gerekiyor ancak bu nasıl olacak bunu hep beraber göreceğiz. Tabii bu karşılaşmada konuk ekibin tempo olarak United’a oranla biraz geride olması, ev sahibinin işine gelecektir. Man United bu kez kazanacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna