Premier Lig de Derbi Haftası

Premier Lig’in 19.haftasının açılış karşılaşmasında iki ezeli rakip karşı karşıya gelecekler ve mücadeleden olumlu bir sonuçla ayrılmanın peşinde olacaklar.

İki takımda şu anda lig de Man City’nin alıp başını gittiğini biliyorlar ve ilk 5 sıradan kopmamak adına çalışmak ve kaybetmemek zorundalar. Haftanın pozisyon ve tempo anlamında en keyifli mücadelelerinden biri olan bu karşılaşmada, 90 dakikanın sonunda gülen taraf ilerisi için olumlu bir adım atmış olacaktır.

Arsenal – Liverpool

Haftanın muhtemelen sonucu en fazla merak edilecek olan karşılaşmalarının başında gelen bu mücadelede iki takım da gövde gösterisi yapmak için sahaya çıkacaklardır. Şu anda Man City’nin gerisinde olan iki takım da daha fazla geride kalmamak için mücadele edecekler.

Ev sahibi kendi sahasında oyun kurgusu anlamında boş bir takım değil ve bunun gerektirdiklerini de sahaya yansıtarak olumlu bir futbol ortaya koyabiliyorlar ancak zaman zaman oyuncuların ön alanda yaratıcı olamamaları takımın başını bu sene çok yaktı. Alexis Sanchez’in gününde olması bu anlamda takıma, haftanın açılış maçında iyi gelecektir.

Konuk ekipte de enteresan bir tabloya sahip. Kadro anlamında özellikle ön alanda Firmino, Slah ve Coutinho önderliğinde ciddi işlere imza atmayı başaran takım, bu oyuncuların iş bitirememesi halinde üretici olamıyorlar, ki bunu iç sahada oynadıkları maçlarda gördük. Bu karşılaşmada konsantrasyon seviyesinin yüksek olması, iki takımında ön alanda buldukları pozisyonları değerlendirmelerine sebep olacaktır. Karşılıklı gollerle geçecek bir mücadele olur.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna