Premier Lig de Alt Taraflar

Premier Lig de üst tarafta Man City haricinde kalan takımlar arasında ciddi bir mücadele var ve bu ligin geri kalanında da devam edecektir.

Tabii bir de bu ligin orta ve alt kısmı var ki burada da takımların mücadelesi son hızıyla devam ediyor. 13 puanla ligin son sırasında yer alan Swansea eğer takıma takviye yapmazsa muhtemelen bu düşüşüne devam edecektir. Bunun yanı sıra West Brom ve Bournemouth içinde aynı şey geçerli diyebiliriz.

Bunun yanı sıra bu ligde oyuncu kalitesinin fazla olması, alt taraflardan kurtulmak isteyen takımları yukarıya fırlatabilir. Bunun en güzel örneği ise Everton.

Bournemouth – Everton

Konuk ekibin net bir şekilde çıkış yaptığı ortada. 3 gün öncede West Brom deplasmanından 1 puanla döndüler ve bu da demek oluyor ki, takım savunma anlamında oldukça iyi durumda. Bournemouth takımı ise her ne kadar bu seviyelere gelebilmek için uğraşsa da henüz bu duruma gelemedi ve takımda dalgalanmalar devam ediyor. Bir önceki maçtan referans alacak olursak, Everton belki yine kalesini gole kapatabilir ama bu karşılaşmada iki tarafta skor üretimine katkıda bulunacaktır.

Huddersfield – Burnley

Konuk ekip Burnley ligin önemli dinamiklerinden biri olduğunu Man United deplasmanında kanıtladı. 2-0 öne geçtiği karşılaşmada skoru koruyamayıp, 1 puanı Man United’a hediye eden takım bir önceki haftada Tottenham karşısında aldığı yenilginin etkisi çabuk atlatmışa benziyordu. Sonuç olarak takım savunması ve oyun dinamikleri anlamında iyi bir takım olduğunu kabul edebiliriz. Ev sahibi iç sahada skor üretmeyi başaran bir takım olsa da gol ortalaması 2-3 gol aralığını aşmaz.

Newcastle – Brigton

İki takımında güç dengeleri birbirine oldukça yakın. Bunun yanı sıra ev sahibinin iç sahada oynayacağı bu karşılaşmada galibiyete şiddetle ihtiyacı olacaktır. Tabii bunu konuk ekip içinde söyleyebiliriz ama ev sahibi galibiyet için bir adım daha önde olacaktır.

Watford – Swansea

Konuk ekip ligin dibine demir atmış durumda ve buradan çıkması da oynadığı oyuna bakıldığında pek mümkün görünmüyor. İç sahada Watford kazanacaktır ama konuk ekibinde skora katkı verme ihtimali oldukça yüksek.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna