Premier Lig de 26.Haftayı Bitiriyoruz

Premier Lig de dün oynanan karşılaşmalarda, Arsenal iç sahada ağırladığı Everton’a tam 5 gol atarak haftalardır aradığı morali bulmuş oldu. Beşiktaş’tan giden Cenk Tosun’un son 10 dakika forma şansı bulabildiği karşılaşmada, Arsenal yeni transferi Mkhitaryan ile rakibini dize getirdi dersek yerinde bir deyim kullanmış oluruz.

Oynanan diğer karşılaşmalarda, Man United iç sahada Huddersfield engelini 2-0’lık skorla geçerken, Southampton’da konuk olduğu West Brom deplasmanından 3-2’lik sonuçla ayrılmayı bildi. Bunun yanı sıra Brigton ve Bournemouth’da yine iç sahada kazanarak haftayı 3 puanla kapatan takımlar arasına girdiler.

Günün karşılaşmalarında 

C.Palace – Newcastle

Konuk ekip deplasmanlarda ciddi anlamda sıkıntılar yaşıyor ve bunu da bir türlü halledemeyecek gibi de görünüyor. Bunun tam aksine ev sahibi de içerde kazanma konusunda rakibine göre daha iyi durumda. 90 dakika sonunda ev sahibi kaybetmeyecektir ama karşılıklı gol için de uygun bir mücadele olacaktır.

Liverpool – Tottenham

Haftanın merakla beklenen karşılaşmasında iki takımdan biri diğerine çelmeyi takacak. Ev sahibi iç sahada oynadığı karşılaşmalarda iyi sonuçlar alabiliyor ancak zaman zaman motivasyonu düşük takımlarla oynadığında pek de istenilen grafiği gösteremiyor.

Bunun tam tersi motive olduğu karşılaşmalarda ise en azında ön alanda çok daha iyi işler yapabilme potansiyeline sahipler. Bu da bu karşılaşmalardan biri olacaktır. Konuk ekip ise oyun anlamında rakibine oranla çok daha iyi durumda. En azında oyun içinde dengeyi rahat kurabiliyorlar. Bugün Liverpool’un işi çok kolay olmayacaktır.

İki takımında ön alandaki etkinlik kapasitelerini düşündüğümüzde, 2,5 gol barajının rahatlıkla aşılacağı bir karşılaşmanın bizi beklediğini düşünebiliriz ancak belki Tottenham’ın bu deplasmanda kazanması sürpriz olabilir gibi duruyor ama rakibine göre daha dengeli olması Tottenham’ı zafere götürebilir.

BONUS: 900TL 'YE KADAR 150%
Oyna