Premier Lig de 20.Hafta

Premier lig de futbola doymuyoruz. Neredeyse tüm major ligler, ufak bir devre arasına girmişken, İngiltere yoğun fikstürüne tüm hızıyla devam edecek ve bu akşam oynanacak olan karşılaşmalarla 20.haftaya giriş yapacağız.

İngiltere de bildiğiniz gibi şu anda ligin tepesinde M.City’I bulunuyor ve Guardiola’nın öğrencilerini henüz yenen bir takım olmadı. Bu nedenle de City tarihe geçti. Bu ligde yaşanan 2.lik yarışı bu nedenle çok daha önemli bir hale gelmiş durumda.

Günün karşılaşmalarında;

Bournemouth – West Ham United

Konuk ekibin ciddi bir çıkışın içerisinde olduğu net bir şekilde ortada. Bunu görmezlikten gelmek biraz yanlış olacaktır. Ev sahibinin durumu konuk ekibe göre biraz daha dağınık. Kendi sahasında oynamanın avantajını kullanacak olsa da, iki tarafta skor üretimine katkıda bulunacaklardır.

Huddersfield – Stoke City

Haftanın gollü karşılaşmalarından biri olacaktır. Iki takımında galibiyet için sahada olacağını düşünecek olursak, aynı zamanda açık bir oyun olacağını da öngörebiliriz. Konuk ekibin kadrosunda, bireysel anlamda yetenekli oyuncuların bolluğu, skor anlamında yukarıdaki söylediğimiz dengeye etki edecektir.

Watford – Leicester

Skor anlamında tatmin olmayı beklediğimiz, haftanın bir diğer mücadelesinde hem ev sahibi hem de konuk ekip gol yiyen ve gol atan takımlar olarak ön plana çıkıyorlar. Bu kadar yoğun geçen fikstürde, bu tip takımların dengesi daha da bozuk olacaktır. Gollü bir karşılaşma olur.

West Brom – Everton

Ev sahibi kendi sahasında ve kimi zamanda deplasmanlarda çok doğru bir savunma anlayışı ile oynamayı beceriyor. Konuk ekibinde yeni teknik direktörü sayesinde savunma anlamında geliştiğini biliyoruz. Skor dengesinin bozulma ihtimali zor olan karşılaşmada, bu durum bozulsa bile karşılaşma 2,5 gol aralığını geçmez.

C.Palace – Arsenal

Arsenal geçen hafta Liverpool karşısında özellikle ilk yarıyı çok sıkıntılı bir şekilde geçirdi. Oyunun tüm kontrolünü rakibine veren takım, 2.yarıda bir anda toparlanıp skora ortak olmayı başardı. Bu karşılaşmada da işleri pek kolay olmayacaktır. Iki takımın da karşılıklı olarak skora katkı yapacakları bir mücadele bekliyoruz. 

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna