Premier Lig de 19.Hafta

Premier Lig de heyecan hız kesmeden devam ediyor. Hafta arası, hafta sonu derken araya kupa maçları da alan bu lig de 2 gün sonra yeniden yeni haftaya giriliyor.

Takımlarda tabii hem oyuncuların yorgunluğu anlamında hem de mental anlamda bunun ceremesini çekiyorlar. Tabii bu durumdan etkilenmeyecek olan tek takım Man City gibi gözüküyor. Zirveyle olan puan farkını iyice açan takımın, bu yoğunlukta maç kaybetmeye fazlasıyla hakkı var.

Haftanın karşılaşmalarında;

Everton – Chelsea

Haftanın zor bir başka maçı da konuk ekip için oldukça önemli. Ev sahibinin son zamanlarda gözle görülür bir çıkışı olması ve iç sahada da buna devam etme olasılığı oldukça fazla. Tabii konuk ekipte rakibinin bu durumunun fazlasıyla farkında ve ona göre bir sistemle sahada olacaklardır. Chelsea’nin yetenekli ayaklarının devreye girme zamanı geldi özellkle Hazard’tan bu karşılaşmada çok şey bekleniyor. Her ne kadar çıkışta da olsa Chelsea bu mücadeleden 3 puanla ayrılmayı başaracaktır.

Brigton – Watford

İki takıma da gidecek bir mücadele olma olasılığı oldukça yüksek. Konuk ekip geçen hafta iç sahada beklemediği bir mağlubiyet aldı ve telafi karşılaşmasına çıkacak. Ev sahibi de içerde pozitif oynayan bir takım. İki takımında karşılıklı olarak skora katkı yapacakları bir karşılaşma bekliyoruz.

Man City – Bournemouth

Zirvenin sahibi kendi sahasında oynayacağı karşılaşmada maçın mutlak favorisi olacak. Konuk ekibin savunma yapmaktan başka bir çaresi olmayacak. Savunmasını ne kadar iyi kuracağı ve Man City’e ne kadar direneceği oyunun belirleyicisi olacaktır. Man City kazanır.

Southampton – Huddersfield

Haftanın yine denge anlamında zor karşılaşmalarından biri olacak bu mücadelede, ev sahibi iç sahada olumlu sonuçlar almayı başaran bir takım olarak ön plana çıkıyor. Konuk ekipte zaman zaman ön alanda etkili oyunlar oynayan bir takım. Maçın kilitlenme olasılığı az olduğundan yine skor anlamında taraflar üretime katkıda bulunacaklardır.

Stoke City – West Brom

Ev sahibi iç sahada verimli bir takım ve bunun karşılığını da bu mücadelede alabilir. Ön alanda etkili oyunculara sahip olan ve takım dinamiklerini de ona göre kurgulayan Stoke bu kez kazanmayı başarabilir ancak West Brom da savunma anlamında iyi bir takım. Bu denklemi düşündüğümüzde, konuk ekip iyi savunma yaparsa oyunun kilitlenme oranı yüksek olacaktır.

Swansea – C.Palace

Ev sahibi ligin son sırasında yer alıyor ve ne yapıp ne edip artık toparlanmak zorunda olduğu bir çerçevenin içerisinde ancak rakip C.Palace son zamanlarda skor üretememe durumunu fazlasıyla aşmış durumda. Kadro olarak da rakibine oranla iş yapabilme oranı rakibine göre çok daha fazla. Konuk ekibin kaybetme oranının az olduğu karşılaşmada, skor ön plana çıkacaktır.

West Ham – Newcastle

Ev sahibi form grafiğini yeni teknik direktörüyle günden güne yükseltiyor ve bunun devamını da getireceklerdir. Bu hafta skor üretme anlamında takımın en iyilerinden biri olan Lanzini olmasa da iç sahada West Ham kazanacaktır.

Burnley – Tottenham

Ligin en iyi savunma yapan takımlarından biri olan ev sahibi bu kez de gol yemeden sahadan ayrılmayı başaracak olursa ciddi anlamda savunma konusunda iş yapıyor demek olacaktır. Konuk ekip, Burnley’in bu kilidini kırmak için muhtemelen epey uğraşacaktır. Kolay olmayacak ama konuk ekipte iş bitirme anlamında oyuncu sayısı oldukça fazla. Bu anlamda haftanın zor karşılaşmalarından bir olan bu mücadele 2,5 gol barajının aşılma ihtimali az olur.

Leicester – Man United

Haftanın bir başka önemli karşılaşmasında da konuk ekip United, zirve mücadelesinde yara almamak için uğraşmak zorunda. Ev sahibi takımın ne yapacağı pek belli olmamakla beraber kadro anlamında kaliteli bir kadroya sahip olması, takımı bu karşılaşmada ön plana çıkarabilir ancak United bu tip maçlardan iyi sonuçlar almayı başaran bir takım. Konuk ekip yenilmeyecektir ama skor anlamında da tatmin edici bir mücadele olacaktır.

 

BONUS: 500TL 'YE KADAR 200%
Oyna