Premier Lig de 18.hafta

Hafta arası oynanan karşılaşmaların ardından Premier Lig de yoğum mesai yeni yıla kadar devam edecek ve bu yoğun fikstürde takımların tek amacı yeni yıla kadar olan süreçte kaybı en aza indirgemek olacak.

17.haftada Man City yine kazanmaya devam ederek, yoluna şaşalı bir şekilde gitmeye devam ediyor. Tabii bu haftada Tottenham’la iç sahada oynayacakları karşılaşmayı da kazanırlarsa o zaman ligin şampiyonunun belli olduğunu rahatlıkla dile getirebiliriz. Bu hafta kazanan bir başak takım Man United olurken, Liverpool kendi sahasında West Brom’in savunmasını bir türlü aşmayı başaramayınca, fikstür avantajının da yanında olduğu karşılaşmadan boynu bükük bir şekilde ayrıldı. Haftanın kazananları arasına Chelsea’yi de koyabiliriz. Conte’nin öğrencileri, Huddersfield deplasmanından 3 puanı 3 golle alarak Liverpool’un kaybettiği haftada, deplasmanda olmalarına rağmen önemli bir iş başarmış oldular.

Haftanın karşılaşmalarında;

Leicester – C.Palace

Southampton deplasmanından kazanarak dönen ve ayrıca oldukça etkili de bir oyuna imza atmayı başaran ev sahibi, bu karşılaşmanın da favorisi olacaktır. Özelikle ön alanda etkili işler yapan takım kendi sahasında oynayacağı karşılaşmada yine skor üretmeyi başaracaktır. Konuk ekipte de son zamanlarda toparlamalar var ancak bu deplasmandan galip ayrılmaları zor olur. Ev sahibi maçın favorisi.

Arsenal – Newcastle

Bu hafta West Ham deplasmanından beraberlikle ayrılan ve skor anlamında da üretim yapamayan Arsenal, ön alanda sıkıntılar yaşamaya devam ediyor. Takım buna bir çözüm getirmezse düşüşüne devam edecektir. Konuk ekip ise bu haftada kendi sahasında Everton’a kaybetti ve aşağıya doğru inmeye hızla devam ediyor. Bunu avantaja çevirmek isteyecek olan Arsenal, iç sahada kazanacaktır.

Brigton – Burnley

Haftanın zor maçlarından biri olacak bu karşılaşmada, iki takımında kapalı kutu olan oyunları maçı enteresan bir şekilde savunma oyunu haline getirebilir. Konuk ekibin takım savunması anlamında rakibine oranla çok daha başarılı olması da, maçın dinamiklerini Burnley üzerine yoğunlaştırıyor. 2-3 gol barajının aşılması zor bir karşılaşma olacaktır.

Chelsea – Southampton

Premier Lig de zaman zaman dengesiz işler de olabiliyor. Geçen hafta savunma yaparak Arsenal karşısında olumlu bir oyun oynayan konuk ekip , bu hafta Leicester karşısında dağıldı. Bu hafta muhtemelen yine savunma yapmak için Chelsea karşısına çıkacak olan takım, kapanıp kontralarla rakibinin boşluklarını değerlendirmeye çalışacak. Chelsea, bu kez Southampton’un kapalı oyun performansının tutmasına izin vermeyecektir.

Stoke city – West Ham

Son zamanlarda moda olan savunma futbolunun başarılı örneklerinden birine de West Ham imza atıyor ve bu geleneğini de devam ettirmenin peşinde olacağı bu karşılaşma, kendileri için biraz daha dengeli bir mücadele gibi gözüküyor. İki takımında skora katkı yapacağı bir karşılaşma olacaktır.

Watford – Huddersfield

Ev sahibi kendi sahasında oynadığı bu tip karşılaşmalardan genelde olumlu sonuçlarla çıkmasını biliyor. Konuk ekip zaten kazanması için rakip takımın o gün ciddi anlamda sıkıntılı bir performans sergilemesi gerekiyor. Kazanmaya ihtiyacı olan ev sahibi içerde kazanacaktır.

Man City – Tottenham

Haftanın derbinde artık geri sayım başladı. Ligi namağlup götüren City’e bakalım Tottenham çelme takabilecek mi? Tabii oynanan oyunlara baktığımızda bunun gerçekleşme ihtimalinin oldukça zor olacağını baştan söylememiz gerekiyor; çünkü City yine oyunu rakip yarı alana yıkıp orada oynamaya çalışacaktır. Tottenham’ın reaksiyon göstermeye çalışacak olsa da, Guardiola ve öğrencileri bunun olmasına izin vermez. Haftanın kazananı City olur.  Tabii bir sürpriz çıkma ihtimalinin de az da olsa olduğunu da belirtmemiz gerekiyor.

 

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna