Premier Lig de 16.Hafta

Premier Lig de zirve bildiğiniz gibi Man City’nin ve takım ne yapıp edip bir şekilde golü bulmayı başarıyor. Tabii oyun gücü yüksek olan Guardiola’nın öğrencileri kapanan savunmaları açmakta zorlansalar da bireysel oyuncularının gücü sayesinde ön alanda etkili işlere imza atabiliyorlar.

Takımın en yakın takipçisi olan Man United lideri 8 puanlık farkla geriden takip ederken, Chelsea ise 11 puanlık farkı eritmenin peşinde olacak ancak genel duruma baktığımızda bunun olmasının hiçte kolay olmayacağını rahatlıkla söylemeliyiz.

Bu dinamiklere bakıldığında ligde 2.lik için Arsenal, Liverpool ve Tottenham’ın da bir an evvel kendilerine gelmeleri gerekiyor, ki fena da değiller. Özellikle ön alanda oynayan oyuncularının formda olmasından dolayı Liverpool’un ciddi anlamda formda olduğunu belirtmemiz gerekiyor.

Bu haftanın karşılaşmalarına baktığımızda;

West Ham – Chelsea

Ev sahibi ligin debinden kurtulmanın peşinde ancak kadro yetersizliği onları tek planlı bir oyuna plana geçirmiş durumda. Geçen hafta Man City karşısında bunun dezavantajlarını yaşayan takım, gol ve pozisyonlar bulmuş olsa da kendisini galibiyete götürecek hamleyi bir türlü gerçekleştiremedi. Bu hafta iç sahada oynamalarından dolayı pozisyon anlamında avantajlı olacak olsalar da konuk ekip 90 dakika sonunda oyunu kazanacaktır. Bunun yanı sıra yine 2,5 gol barajının da aşılacağı bir mücadele olacaktır.

Burnley – Watford

Savunma gücüyle yoluna devam eden ev sahibi son zamanlarda gol yemeye başladı ve bu durumdan da bir türlü kurtulamıyor. Bu hafta da yine ligin ön alanda etkili takımlarından biriyle karşılaşacaklar. İki takımda skora katkı yapacaktır.

C.Palace – Bournemouth

Alt sıraları oldukça yakından ilgilendirecek olan karşılaşmada, iki takımdan özellikle ev sahibinin tek amacı iç sahada rakibini geçmek olacak. Tabii konuk ekibinde yabana atılmayacak bir takım olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu denklemde iki takımda fileleri havalandıracaklardır.

Huddersfield – Brigton

Ligin iki yeni temsilcisi karşı karşıya gelecekler. Şu ana kadar geçen süreçte tecrübe ve kadro anlamında yaşadıkları sıkıntıdan dolayı sıkıntılar yaşayan iki takım, bu kez denk güçlerini kırmak için sahada olacaklar. Ev sahibinin bir adım daha önde olacağı karşılaşmada sürpriz bir sonuçta çıkabilir.

Swansea – West Brom

Lig sonuncusu olan Swansea diğer takımlara göre kendi gücüne çok daha yakın bir rakiple karşılaşacak ve bunu da bir avantaja çevirmek zorunda. Ev sahibi iç sahada oyunun kazananı olacaktır. Tabii konuk ekibinde ön alanda skor üretmemek için tek bir nedeni bile yok.

Tottenham – Stoke City

Haftanın muhtemelen sonucu en çok merak edilen karşılaşmalarından biri olacak olan bu mücadelede, Tottenham kazanmak zorunda olduğunu fazlasıyla biliyor. Son zamanlarda kaybettikleri puanlardan dolayı gerileyen takım, artık kazanmak zorunda. Tabii ev sahibi kazanmak zorunda ancak konuk ekipte son zamanlarda ligin formda takımlarından biri durumunda ve deplasmanda olsalar bile maçı kolay kolay bırakmayacaklardır. İki takımında skora katkı yapacağı bir karşılaşma bekliyoruz.

Newcastle – Leicester

Haftanın yine keyifli mücadelelerinden biri olacağını düşündüğümüz bu karşılaşmada, iç sahada iyi oynayan bir ev sahibi olsa da, son haftalarda 3.bölgede iyi işler yapan bir Leicester olduğunu da unutmamamız gerekiyor ancak bu hafta Newcastle şeytanın bacağını kırabilir ve 3 puanla ayrılabilir. Bunun yanı sıra hareketli bir skor tabelası da olacaktır.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna