Pazar Başlıkları

Galatasaray’da ufak tefek hareketlilikler her geçen gün artıyor ve Fatih Terim de yönetime yeni sezon için isimleri veriyor. Gelen bilgilere göre Premier Lig takımlarından Stoke City’de oynayan Shaqiri’yi ısrarla isteyen Terim bu işin bitmesini istiyor.

Tabii UEFA’dan gelecek karara göre durum netlik kazanacak ve Galatasaray’ın transfer hamleleri de belli olmuş olacak. Stoke City bildiğiniz gibi bu sene ligde pek istediği performansı sergileyemedi ve küme düştü. Hal böyle olunca da kadrodaki bazı oyuncular boşa çıkarken bazıları da takımdan ayrılmak istediklerini yönetime ilettiler. Ayrılmak isteyenlerin arasında Shaqiri’de var.

Oyuncu Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupası’nda ülkesi İsviçre’yle boy gösterecek. Bu nedenle oyuncuyu isteyen takımların elini çabuk tutması gerekiyor. Genelde sağ kanatta görev alan oyuncu ters ayağıyla oynuyor ve duran toplarda da oldukça başarılı. Yani Galalatasaray’a eğer gelecek olursa mutlaka fayda sağlayacaktır.

Fatih Terim’ib bir diğer gözdesi ise bu sene Kasımpaşa’da oldukça başarılı bir performans sergileyen Trezeguet. Mısırlı oyuncu ligin bütününe baktığımızda başarılı bir grafik sergiledi ve takımı taşıdı desek yeridir. Oyuncunun da Galatasaray’a sıcak baktığı biliniyor. Bu nedenle Galatasaray’ın bu transferi bitirme olasılığı oldukça yüksek görünüyor.

Gomis’in arkasına iyi bir bitirici arayan Galatasaray için Trezeguet hamlesi oldukça başarılı olur. Hem kanat hem de forvet arkası oynayan oyuncu, oyunun 90 dakikalık sürecinde de oyun devamlılığı yüksek bir sporcu olması nedeniyle fayda sağlayacaktır.

Bu transfer için Kasımpaşa’ya para artı Tolga Ciğerci ve Eren Derdiyok’u teklif edecek olan Galatasaray da Terim’in de bu iki oyuncuyu gözden çıkarttığı biliniyor. 

Fenerbahçe’de bu akşam yeni dönemde kimin başkan olacağı belli olacak ve takımın önümüzdeki sezonlarda ne yapacağı net bir şekilde belli olacak. Tüm spor kamuoyu bugünün bitmesini ve yeni başkanın kim olacağını bekliyor.

Dün son yapılan kongrede de iki başkan arasında gergin dakikalar yaşandı. Atışan iki başkan yapacaklarından daha çok yapılanlardan bahsederek, beklenen atmosferin dışına çıkmış olsalar da heyecan doruktaydı.

Aslında baktığımızda iki başkandan biri için ağırlığının olduğunu söylemek yanlış olacaktır; çünkü birbirlerini tamamlayan yönleri olduğu gibi iki başkanın da eksik olduğu taraflarda var. Ali Koç’un yeni ve güçlü bir aday olması ise en avantajlı yanı olurken, Aziz Yıldırım’un uzun yıllara dayanan deneyimi kendisine ciddi anlamda avantaj sağlıyor.

Bu akşam Başkan belli olduğunda yarın yeni başkanla ilgili ilk yorumlarımızı daha net bir şekilde yapacağız. Sarı Laciveertli takımın gündemi bu olduğundan şimdilik sarı sayfayı kapatıp anadoluya uzanıyoruz.

Ligin bu sene öne çıkan takımlarından biri olan Göztepe, yeni teknik direktörüyle beraber oldukça hızlı bir şekilde sezon hazırlıklarına başladı. Takımda yaş ortalaması yüksek olan Sabri, Selçuk, Günay ve Ba ile yolları ayıran takım, bu oyuncuların yerine daha genç oyuncuları kadroya katmak istiyor.

Bunun içinde Kayserispor’la sözleşmesi sona eren orta saha oyuncusu Badji ve Akhisar’dan da Soner’I kadrosuna katmak için girişimlere başladı. Bu transferlerin en kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Beşiktaş cephesinde ise mali sıkıntılar her geçen daha da fazla bir şekilde ortaya çıkmaya başladı. 31 Mayıs’ta Talisca’nın ödemesini yapamayan Siyah Beyazlı takım oyuncuyu elinden kaçırdı ve Brezilyalı oyuncuya veda edildi.

Geri kalan oyuncuların yüksek maliyetli ödemeleri ve bir sonraki sezon içinde kulübün gelirinin oldukça az olduğunu düşünecek olursak, Beşiktaş’ın ciddi sıkıntılar yaşayacağını net olarak dile getirebiliriz.

Diğer alternatiflere göre çok daha uygun olabilecek oyunculara yönelen Siyah Beyazlı takım, rotasını Latin Amerika’ya çevirdi. Arjantin’in Velez takımında forma giyen Vargas’ı gözüne kestiren Fikret Orman ve ekibi tek sefere mahsus olmak kaydıyla bu oyuncu için kesenin ağzını açabilir.

Oyuncunun da Avrupa’da forma giymek ve kariyerini değiştirmek istemesi Beşiktaş’ın işine gelebilir ama Avrupa’dan diğer takımlarında oyuncunun peşinde olması, Beşiktaş’ın işini zora sokabilir.

Trabzonspor cephesinde de henüz Burak Yılmaz’la ilgili bir gelişme yok. Oyuncunun yıllık ücretinde indirim talep eden yönetimin konuyu tecrübeli oyuncunun menajerine ilettiği biliniyor. Gelen haberlere göre de henüz Burak cephesinden net bir dönüş olmasa da olumsuz bir durumunda olmadığı yönünde ancak bu kendisinin diğer takımlardan gelecek tekliflere göre değerlendirme yapacağı anlamına da gelebilir; çünkü Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in Burak’la yakından ilgilendiğini biliyoruz.

Trabzonspor’da bir diğer gündem ise sözleşmesi biten oyuncuların ne olacağı konusuydu. Bu oyunculardan Uğur Demirok, Hubocan ve Durica’yla yola devam etmeme kararı alan takımın yeni teknik patronu Ünal Karaman, defans hattının öncelikleri olduğunu belirterek buraya acil transfer istediğini yönetime iletti.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna