Millilerden Sessiz Prova

Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde 11 Haziran’da Kosova ile oynayacağı karşılaşma öncesi, Makedonya Milli Takımı ile deplasmanda karşılaştı. Beklediğimiz 11’in dışında bir kadroyla takımı sahaya süren Terim, savunmada Kaan Ayhan, Çağlar, İsmail, Gökhan, orta alanda Arda, Olcay, Ozan Tufan, Emre Çolak, forvette Yunus Mallı ve Enes Ünal’ı tercih etti ancak sahaya çıkan bu 11’in beklenileni verdiğini söylersek yanılmış oluruz.

Oyun disiplininden oldukça uzakta görüntüler veren takım, oyunun tüm kontrolünü de Makedonlara bıraktı. Etkili ataklar geliştiren rakip takım, ilk yarıda golde buldu ancak hakem golü ofsayt gerekçesiyle iptal etti.

Savunmadan hücum organizasyonu başlayan A Milli Futbol Takımı, orta sahaya kadar gelip, oyunu buradan 3.bölgeye taşımakta ciddi zorluklar çekti. En fazla orta sahaya kadar getirdikleri toplarla rakip sahada etkili olmaya çalışan A Milli Futbol Takımı, ilk yarının ilerleyen dakikalarında da oyunda etkinliğini arttıramadı.

2.yarıya değişikliklerle başlayan Terim, Selçuk İnan, Hasan Ali Kaldırım, Cengiz Ünder’i oyuna alırken sonrasında da Cenk, Emre Mor ve Burak Yılmaz’ı oyuna dahil etse de oyunda bir türlü toparlanmayı başaramadı.

Tabii liglerin bitmesiyle mental olarak düşüş yaşayan oyuncuların, böyle bir hazırlık maçında üst seviyeye çıkmalarını beklemek, özelliklede Makedonya karşısında beklemek pek gerçekçi olmazdı.

Şimdi 11 Haziranda oynayacakları Kosova maçına yoğunlaşan A Milli Takım eğer orada bu oyunla oynarsa puan alması oldukça zor olacaktır.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna