Milli Takım Günlüğü

Lucescu’dan Şaşırtan Karar

A Milli Futbol Takımının Ukrayna ve Hırvatistan ile oynayacağı kritik karşılaşmalar için aday kadroyu belirleyen Rumen Teknik Adam Mircea Lucescu, kadroya sürpriz isimleri davet ederek, milli takımın çehresini değiştirmek istediğini herkese gösterdi.

Tam 3 sene önce Fatih Terim’in teknik direktörlüğünde milli takıma çağırılmayan 37 yaşındaki Emre Belözoğlu, aday kadroya davet edilirken, bir süre önce de milli takımı bırakma kararı alan Arda Turan’ı da aday kadroya davet etti.

Bu süre öncesinde Barcelona’ya gidip Arda’yla konuşan ve tecrübeli oyuncunun tekrar dönmesi konusunda ikna eden Lucescu muhtemelen bu iki karşılaşmada oyuncuyu kullanacak.

Bunun yanı sıra yaşı ilerlemiş olsa da, oyun tecrübesi ve ortaya koydukları anlamda Başakşehir’i sırtlayan ve takımın en nemli parçası haline gelen Emre’den de faydalanmak isteyen Rumen teknik adamın bu kararını hemen hemen herkes olumlu olarak değerlendirdi.

Kadroya davet ettiği oyuncular arasında uzun zamandır oynadığı futbolla eleştirilen Ozan Tufan’ın olması ve uzun süredir milli takım orta sahasının nemli oyuncularından biri olan Beşiktaşlı Oğuzhan’ın davet edilmemesi ise ciddi eleştiriler almıştı.

Bugün ani bir kararla fikrini değiştiren ve Oğuzhan’ı da kafileye davet eden Lucescu’nun tam olarak neyi düşündüğünü anlamak şu anda pek mümkün değil ancak oynanacak olan karşılaşmalar öncesi bu durumu da masaya yatırıp, maçlarla beraber değerlendireceğiz.

Tabii şunu belirtmekte fayda var ki, o da milli takımın bu iki maçta puan kaybına uğraması halinde Dünya Kupası şansının oldukça zor olacağı gerçeği.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna