A Milli Futbol Takımı’ndan İyi Prova!

A Milli takım İrlanda ile yaptığı hazırlık maçını 1-0 kazanarak morallendi. Bu sene Dünya Kupası’nda olamayacak olan takım, Lucescu önderliğinde Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Tabii İrlanda galibiyetinin hemen ardından olumlu bir görüntü yaratılıyor olsa da buna kanmamak gerektiğini açıkça belirtmek gerekiyor.

Grup maçlarında oynadığı etkisiz oyunla finallere katılamayan Türkiye, hiç bir önemi olmayan bu maçlarda galip gelse ne olur? Bize kalırsa pek bir şey olmaz. Dünya Kupası’na katılmayan Ülkeler için bu maçlarında pek fazla öneminin olmadığını söylersek yanlış bir tespitte bulunmuş olmayız.

Katılanlarda bile oyuncular sakatlanmak istemedikleri için performanslarının oldukça altında oynamaya çalışıyorlar. Bu da doğal olarak maçların dinamiğine etki ediyor.

Çoğu oyuncu zaten kendi liglerinde şampiyonluk yarışı içerisinde olan takımlarda oynuyorlar ve bu maçlara gelip sakatlanmak kimsenin işine gelmeyeceği için bu hazırlık maçlarını bu kadar önemsemenin anlamı yok.

Kazanılan maçtan sonra Lucescu’nun umut dağıtıyor olması da son derece ironic bir durum. Salı Günü’de Karadağ ile karşılaşacak olan takım bu maçı da kazanırsa heralde kesin olarak Avrupa Şampiyonası’na gider yorumları yapılır. Belki de gider kim bilir !

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna