Manchester City 2.’liğe Doğru

manchestercity
Bu haftayı 2.maç yaparak geçirecek olan M.City, 2-0’lık Sunderland galibiyetin ardından iç sahada ağılayacağı Stoke City’i de geçerek, Tottenham’ı sıralamada altına almak isteyecek.

Son zamanlarda çıkışını sürdüren ve Aguero’nun da form bulmasıyla özellikle hücum hattında iyi işler yapmaya başlayan takım, bu karşılaşmada da avantajlı olan tarafta.

Stoke City’de son oynadığı karşılaşmada Middlesbrough’yu kendi evinde yenmeyi başarmıştı. Bu karşılaşmada hedefi en az 1 puan olacaktır. İki takımın karşılaştırmasını yaptığımızda kendi sahasında oynadığı karşılaşmalarda gol bulmak da sıkıntı çekmeyen City’nin bu karşılaşmada gol bulmama ihtimali oldukça düşük.

Bununla beraber Tottenham’a galibiyet halinde 2 puanlık fark atacak olması da, City için önemli bir fırsat anlamına geliyor. Lig maratonunda böyle fırsatların takımların ayağına 1 kez geldiğini düşündüğümüzde, City için tercihler ön plan çıkıyor.

Sadece zaman zaman savunma anlamında sıkıntı yaşayan takımın, Stoke City’in yetenekli ayakları karşısında ne yapacağı pek belli olmayabilir. Bu da şu demek oluyor ki, Stoke City’i de deplasmanda gol bulmaya yakın olan taraf. Üst seçeneği bu karşılaşma için oldukça uygun.

 

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna