Maça 1 Gün Kala!

Galatasaray

Yeni transferleri Maicon,Gomis ve Beldanda yoğun uğraşlar sonucu kadrosuna katan Galatasaray yarın oynayacağı Ostersunds maçı için beklemeye geçti. Yarın sahaya çıkacak olan Galatasaray’ın Slovakya kampı da bugün sona erecek.

Kamp süreci boyunca takımı yoğun bir idman programıyla çalıştıran Tudor, oyuncular her ne kadar memnun olmasa da, çalışmalarını titizlikle sürdürdü. Zaman zaman da birkaç oyuncuyla gerginlik yaşayan ve hiçbir oyuncuya taviz vermeyen Hırvat hocanın bu tavrı bu sezona da damga vuracak gibi görünüyor.

Antrenmanlarsa oldukça soğuk olan ve hatta birkaç oyuncuya da alt yapı oyuncusu muamelesi yapan Tudor eğer bu şekilde devam ederse ve yarın oynanacak olan karşılaşmada da sıkıntı yaşarsa Galatasaray adına başka tartışmalar yaşanabilir.

Kamp süresi boyunca Galatasaray’ı yakından takip eden muhabirlerin bugün ortaya çıkardıkları raporda da yeni transferlerden özellikle Maicon ve Gomis’in takıma yüzde yüz katkı sağlayacağı konuşulurken, Belhanda’nın her ne kadar teknik kapasitesi yüksek olsa da, takıma biraz daha uyum sağlayabilmesi için biraz daha zamana ihtiyacı olduğu da belirtilmiş.

Yine gelen raporlara göre Tarık Çamdal, Emrah ve Donk’un gitmesine kesin gözüyle bakılıyor. Bu kampta yıldızlaşan ve performans anlamında olumlu ışıklar veren oyuncular ise Muslera, Yasin ve Tolga Ciğerci olmuş.

Bunun dışında takımdan gönderilmesi beklenen ve Slovakya kampı sonrası durumları netleşecek olan Tarık, Emrah ve Donk’un UEFA Avrupa Ligi maçından sonra kendilerine kulüp bulmaları istenecekmiş. Tarık Çamdal’a ise Çekya’dan bir takımın talip olduğu ve bu transferin de önümüzdeki hafta bitmesi bekleniyor.

Sezon sonunda sağ bek Sabri Sarıoğlu’nu takımdan gönderen ve hem bu bölge hem de sol bek için oyuncu arayışlarına devam eden Galatasaray, Sevilla’yı oyuncu Mariano’nu ismini açıkladı. Oyuncunun kulübüyle ve kendisiyle anlaşan yönetim bu oyuncuyla ilgili somut adımı da Östersunds maçı sonrasında yapacak. Sevilla Başkanı da bu gelişmeleri İspanyol basınına verdiği demeçte doğrularken, transferin önümüzdeki günlerde bitmesi bekleniyor.

Sol bek transferi içinse Tudor’dan hamle yapması bekleniyor. Vatandaşı olan ve şu anda 2019 yılına kadar Napoli de sözleşmesi bulunan Strinic’i isteyen Hırvat çalıştırıcı, oyuncuyla yaptığı görüşmede olumlu bir köprü kurmuş. Geçtiğimiz sezon 15 maçta forma giyen oyuncunun Napoli de bekleneni verememesi ve bu sezonda oynamasının zor olması oyuncuyu Galatasaray’a getirebilir.

Galatasaray da asıl konu ise ön libero pozisyonu. Bu mevki için de Flamengo da forma giyen Arao’yu listesine ekleyen Sarı Kırmızlı yönetim, oyuncunun kulübüyle temasa geçmiş ancak bonservis konusu biraz can sıkıyor olsa da, UEFA Avrupa Ligi’nde takımın son durumuna bakılıp ücret konusunda da bir iyileştirme yapılacağı da konuşuluyor. Bu pozisyonda özellikle yüksek top kesmeleriyle bilinen oyuncunun, Galatasaray’a sıcak baktığı da konuşuluyor. Tudor’un orta sahada Selçuk, Tolga ve Arao’ya oynatmak istediği de yine bu gelişmenin perde arkasında yorumlanan bir diğer konu olarak gündemdeki yerini aldı.

Galatasaray eğer Arao transferini bitirecek olursa da Slovakya kampında ortalamanın üstünü aşamayana Donk’la da yolların ayrılması bekleniyor.

Slovakya kampına katılmayan ancak Florya da çalışmalarına devam eden Sneijder’le ilgili ise henüz somut bir gelişme yaşanmadı. Hollandalı da takımın Türkiye’ye dönmesini bekliyor.

BONUS: 200TL 'YE KADAR 100%
Oyna