Lucescu İlk Sınavında!

Dün A Milli Futbol Takımının 2 Eylül’de yapacağı karşılaşma öncesi basının karşısına geçen Mircea Lucescu, son dönemlerde akıllarda soru işareti bırakan bazı sorulara cevap verdi.

Özellikle kadroya ilk anda çağırılmayan ancak sonrasında davet edilen Oğuzhan’la ilgili sert bir şekilde konuşan deneyimli teknik adam, izlediği 2 karşılaşmada Beşiktaş’ın oyuncusunun sıkıntılı bir performans sergilediği söylerken; son oynanan Bursaspor maçında fikrini değiştirdiğini dile getirdi.

Tabii bu açıklamanın ardından da muhtemelen yeniden komplo teorileri ortaya atılmaya başlanacaktır. Zaten neresinden bakarsanız bakın durumun aslında pek de açıklanacak bir yanı yok. Oynanacak olan karşılaşmalar eğer kaybedilirse o zaman ortaya daha büyük kaoslar çıkacaktır.

Bu açıklamanın ardından bir oyuncuyu 2 maça göre almayıp tek maçlık performansa bakarak kadroya almak; durumun ne kadar sıkıntılı bir hale geldiğini gösteriyor.

Muhtemelen Türkiye Futbol Federasyonu maçların zorluk derecesini de göz nünde bulundurarak en az sıkıntıya yol açmak için hamlelerini gerçekleştirmeye çalışıyor. Tabii bize kalırsa bu alınan kararlarında mantıklı olduğunu söylemek yanlış olacaktır.

Tüm bunların dışında Ukrayna futbolunu iyi bilen Hocanın, çoğu eski öğrencisi 2 Eylül’de sahada olacak. Türkiye’nin zor bir karşılaşma oynayacağını da belirtmemiz gerekiyor.

Yarın hem Türkiye’nin grubundaki hem de diğer gruplarda oynanacak olan tüm maçların ayrıntılarını burada bulabilirsiniz.

BONUS: 2000TL 'YE KADAR 100%
Oyna