Lider Galatasaray, Dolu Dizgin!

Süper Lig’in 6.haftasında Bursaspor deplasmanına Beşiktaş’ın da kaybetmesiyle mutlak galibiyet için giden Galatasaray, özellikle 2.yarıda oynadığı oyunla bu haftayı 3 puanla kapamayı başardı.

Karşılaşmaya yine deplasmanda olması sebebiyle alıştığımız oyunun dışında bir performans sergileyen Galatasaray, ilk yarıda yediği golle de geriye düştü. Bursaspor teknik direktörü Paul Le Guen’in ilk yarıdaki planları tutarken, orta sahada topa sahip olması doğal olarak Galatasaray’ın oyununu biraz etkilemiş oldu.

Muhtemelen Tudor’da Bursaspor cephesinden bu şekilde bir oyun beklemediği için tüm hamlelerini 2.yarıya saklamış oldu.

2.yarıya çok daha tempolu başlayan Galatasaray, tüm oyunu öne doğru yığarak, Yeşil Beyazlı takımı oldukça bunalttı. İlerleyen dakikalarda oyuncu değişikliklerini de önde oynayacak olan oyuncularla değerlendiren ve ciddi bir risk alan Tudor’un bu hamlesi tutunca, Feghouli takımına eşitliği sağlayan golü attı.

Golün ardından baskısını daha da artıran ve arka alanda boşluklar bırakan Sarı Kırmızlı takımın en büyük şansı Bursaspor’un ilk yarıda tempolu oynaması sonucunda yorulması oldu. Belki bu dakikaya kadar enerjisini koruyabilseydi, bu dakikadan sonra tekrardan üstünlük sayısını yakalayabilirdi.

Galatasaray da bunun farkında olup rakibinin üzerine iyice gidince, bu senenin sürpriz golcüsü Tolga Ciğerci’yle Sarı Kırmızılı takım galibiyet golünü buldu ve bu haftayı da 3 puanla tamamlayarak, namağlup bir şekilde zirveye oturmuş oldu.

BONUS: 555TL 'YE KADAR 100%
Oyna