La Liga’da 10.Hafta

La Liga’nın 10.haftasında heyecan anlamında bizleri tatmin edecek karşılaşmaların oldukça fazla olması, bu haftanın ne kadar önemli bir hafta olduğunun da önemli bir göstergesi olmuş oluyor. Şu anda zirvede bulunan Barcelona’nın 25 puanla zirvede olduğu ligde, Valencia lideri 4 puan geriden takip ediyor ve bu iki takımın hemen arkasında gelen Real Madrid’in 20, A.Madrid’in 19, Leganes’in 17 ve Villarreal’in de 16 puanı bulunuyor. Bu da demek oluyor ki, bu hafta zirve yolunda da bazı değişkenlikler olabilir.

10.haftada Valencia, Alaves deplasmanına giderken, Sevilla’da kendi sahasında Leganes’i ağırlayacak. Haftanın diğer iki önemli karşılaşmasında ise A.Madrid, Villarreal’den puan almaya çalışırken, Barcelona’da zorlu geçeceğini düşündüğümüz karşılaşmada A.Bilbao’nun konuğu olacak.

Alaves – Valencia

Konuk ekip ligin diplerine demir atan ve o hattan kurtulmaya çalışan takım karşısına çıkıyor ve buradan da muhtemelen puanla ayrılacağı bir karşılaşmanın zamanını bekliyor. Konuk ekibin formda ve kazanmak için doğru işler yaptığını düşünecek olursa, bu karşılaşmada Valencia’nın puansız ayrılması pek de ihtimaller arasında yer almayacaktır.

Sevilla – Leganes

Haftanın en zorlu mücadelelerinden birisi olarak düşündüğümüz bu karşılaşmada iki takımında öncelikli amacı bu mücadelen gol yemeden ayrılmak olacaktır. Bu da ilk yarıda alt tercihini beraberinde getirecektir.

A.Madrid – Villarreal

Haftanın bir başka önemli mücadelesi de zirveyi yakından ilgilendirecek. Tabii iç sahada ve dış sahada çok ciddi bir oyun kültürüne sahip olan ev sahibi bu karşılaşmanın favorisi olarak sahaya çıkacak ve zor da olsa istediğini elde edecektir.

A.Bilbao – Barcelona

Haftanın diğer bir önemli mücadelesinde her ne kadar konuk ekip formda olsa da, ev sahibi kendi sahasında oynayacağı bu karşılaşmaya çok daha yüksek bir konsantrasyonla çıkacak ve en azından skor üretme konusunda başarılı olacaktır. Karşılıklı gol ve konuk ekip galibiyeti için uygun bir mücadele olacaktır.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna