La Liga da El Classico

La Liga’nın yeni haftasında muhteşem bir karşılaşma ile açılış yapacağız. Sadece İspanya da değil tüm dünyada da sonucu merakla beklenen karşılaşmada Real Madrid kendi sahasında Barcelona’yı konuk edecek.

Geçen sene hem kendi liginde hem de Avrupa da kupa bırakmayan ve geçen haftada kıtalar arası şampiyonu olan Zidane’ın öğrencileri bu hafta da ne yapıp edip galip gelmek zorunda olacak. Şu anda rakibinin 11 puan gerisinde olan Real Madrid bu mücadelede bir şekilde rakibine çelme takmak zorunda ve eğer aksi bir durum olursa bu sene Barcelona’nın şampiyonluğu bu mücadele sonrasında netleşir diyebiliriz.

Bu sezona biraz sıkıntılı başlasa da sonrasında toparlanmayı başaran Barcelona, lig de kaybetmeyerek zirveye oturdu. Tam aksine Real Madris ise geçen seneye oranla çok daha farklı bir tablo çiziyor. Lig de hiç beklemediği sonuçlar alan ve puan anlamında da oldukça geriye düşen takım, nasıl toparlanacak bilinmez ama oyuncu bazında da geçen seneye oranla ciddi bir düşüşün olduğu belli.

Bu karşılaşmada da karşılıklı gollerin olduğu ve oyun temposu anlamında da tatmin edici bir karşılaşma izleyeceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.

Açılışta diğer karşılaşmalar;

Valencia – Villarreal

Bir yanda EL Classico’un olduğu haftada zirveye oynayan bir başka iki takım karşı karşıya gelecekler ve iki takımında kazanmak zorunda olması mücadeleni dengesini etkileyecektir. İç sahada iyi oynayan ve takım anlamında pozitif işlere imza atan ev sahibi Real’in kendi sahasında kazanma ihtimaline karşı, kazanmak zorunda. Böyle bir denklemde Valencia kazanacaktır.

Deportivo – Celta Vigo

Bu kez de alt sıraları yakından ilgilendiren bir karşılaşma oynanacak. Ev sahibi rakibinden 3 puan geride ve kazanmak istiyor. Konuk ekip kaybederse bu kez puanlar eşitlenmiş olacak ve Celta Vigo alt sıralara yakınlaşacak. Bu denklemi düşündüğümüzde zor bir karşılaşma olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. İlk yarıda gol sesinin çıkması zor olur.

BONUS: 300TL 'YE KADAR 100%
Oyna