La Liga da 20.Hafta

İspanya La Liga’da da 20.haftaya başlıyoruz. Barcelona’nın 51 puanla lider olduğu haftada, en yakın rakibine 9 puan fark atması Barcelona’yı avantajlı kılıyor.

Zirve mücadelesi veren diğer takımlarından A.Madrid, Valencia, Real Madrid ve Villarreal’de puan farkı ve kendi aralarındaki puan yakınlıklarından dolayı, zirvenin puan kaybetmesini bekleyecekler.

Tabii burada Real Madrid’in dinamiğini ligin asıl durumuna etki edecektir. Sıkıntılı bir performans durumundan geçen Zidane’in öğrencileri eğer toparlanmazsa, Barcelona ligi tek başına götüren takım olacaktır.

Haftanın maçlarında; 

Getafe – A.Bilbao 

Iki denk güçte olan takımın karşı karşıya geleceği mücadelede takımlar skor anlamında oyuna katkılarını yapacaklardır.

Espanyol – Sevilla

Konuk ekip hem kadro hem de oyun olarak rakibine oranla çok daha üstün bir durumda ancak bu karşılaşmayı iç sahada oynamasından dolayı ev sahibinin skor üretme avantajı olacaktır. Tarafların skor üretimine katkı yapacağı bir karşılaşma bekliyoruz.

A.Madrid – Girona

Kendi sahasında olumlu anlamında işler yapan A.Madrid hem zirve mücadelesinden geri kalmak istemeyecek hem de iç sahada oynamasından dolayı kazanmak isteyecektir. Ev sahibi kazanacaktır.

Villareal – Levante

Puan anlamında rakibine göre çok daha aşağıda olan konuk Levante’nin bu deplasmanda rakibine direnme şansı oldukça. Villarreal iç sahada kazanacaktır.

Las Palmas – Valencia

Ev sahibi ligin dibine demir atmış durumda. Konuk ekip ise yukarıya oynayan bir takım ve  bu tip maçlarda olumlu sinyaller vermeye devam ediyorlar. Kadro ve oyun olarak çok daha iyi organize olan Valencia bu deplasmandan 3 puanla ayrılan taraf olmayı başaracaktır.

BONUS: 300TL 'YE KADAR 100%
Oyna