Kupada F Grubu

Alamancılar
Son 10 yılın en iyi takımlarından biri olan Almanya’nın muhtemelen özne olacağı bu grupta, diğer takımların tek amacı Panzerleri devirmek olacaktır.

Buraya son Dünya Şampiyonu olarak gelen takımın tarihinde henüz gruptan çıkmama gibi bir durumu yok. Dünya Şampiyonluğunun ardından bir de Konfederasyon Kupasında da adını en tepeye yazdıran takım oyun disiplini anlamında da Rusya’nın en iyilerinden birisi olacaktır.

Tabii geçen zamanda Almanya’nın kadrosunda büyük değişiklikler yaşandı. Kadronun tecrübeli oyuncuları artık futbolu bırakma yaşlarına geldikleri için Löw’de kadroyu yenileyerek sil baştan bir kadro kurdu ve derinlik anlamında fena sayılmayacak bir yapının içinde olan Almanya’da tek sıkıntı genç oyuncuların tecrübeye ihtiyaç duydukları anda neler yapacağı olacak.

Grubun diğer takımlarında fena sayılmayacağı bu grupta iyi bir başlangıç yapmak demek Almanya’nın bir üst tura çıkması anlamına gelecektir. Şu ana kadar mevcut verilerle beraber oynanan hazırlık maçlarını da masaya yatıracak olursak Panzerlerin bu gruptan çıkmama gibi bir durumları bulunmuyor.

Grubun diğer dinamiği ise Meksika. Büyük kupada çoğu zaman boy göstermeyi başaran takım grup sürecini de başarıyla tamamlıyor ancak sonrasında ciddi problemler yaşıyor. Bu da kadro anlamında sıkıntılı olmalarından kaynaklanıyor.

Bu turnuvada da ön alanda sıkıntı yaşamazlar gibi görünse de savunmada bir takım eksiklikler var ve bunu eğer aşmayı başaramazlarsa bu gruptan kendilerini bir üst tura atmayı başaramazlar. Almanya’nın ardından gruptan 2.olarak çıkmayı hedefleyen Meksika eğer bunu gerçekleştirecek olursa o zaman yola biraz daha devam edebilir.

Zlatan İbrahimovic olmadan kendini Rusya’ya atan İsveç’te doğal olarak keyifsiz bir durum var tabii ancak bu tamamen ironik bir durum. Takımın yarı tanrısı olan İbrahimovic’in milli takımı bırakmasıyla beraber kadrosunda ciddi bri değişim yaşayan İsveç muhtemelen bu grupta savunma anlamında iyi işler yaparak varolmaya çalışacaktır.

Kupa elemelerinde zor bir grupta elinde geleni yaparak kendini play-off’lara atan takımın rakibi İtalya olmuştu. Oynanan iki karşılaşmada da İtalyanlara savunma dersi veren bu takım, İtalya gibi bir markayı eleyerek adını Rusya’ya yazdırdı. Bu yadırganacak ya da tesadüf olarak görülebilecek bir başarı hikayesi değil ve onlarda bunun fazlasıyla farkındalar.

Bu nedenle bu grubun dinamiklerini belirleyecek olan takımı olarak İsveç görmemiz oldukça olağan. Muhtemelen de grup sürecinde pek fazla gol yiyeceklerini tahmin etmiyoruz ancak atmayı başaracak olurlar ve üst tura çıkarlarsa rakipleri yüksek oranda Brezilya olacaktır. Böyle bir eşleşme olursa da onu o zaman konuşabiliriz.

Grupta yorumlayacağımız son takım ise Güney Kore. Bu grubun kadro anlamında en zayıf takımı olan Güney Kore’de öne çıkan tek oyuncu Tottenham forması giyen Son. Onun göstereceği performans takımın durumunda belirleyici olacaktır ancak tek başına bu takımlar arasında bir varlık göstermesi kulağa pek mantıklı gelmiyor. Eleme sürecini de dengesiz geçiren takımın kadro havuzunda mevcut oyuncuların çokluğu ve bu oyuncuların da zaman zaman denenmesi dengeli bir kadro olmasını da sağlayamadı. Bu nedenle burada olup bu havayı solumaları bile başarı olarak görülebilir. Meksika ve İsveç’le yarışmaları çok zor.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna