Kupada Dün ve Bugün

Dün E Grubu’nda oldukça heyecanlı ve önemli karşılaşmalar vardı. Grubun favorisi olan Brezilya, İsviçre ile karşı karşıya gelirken, Kosta Rika da Sırbistan karşısında 3 puan için sahaya çıktı.

Tabii düne kadar Dünya Kupası’nda önemli bir sürpriz durumu yaşanmamıştı ancak dün beklenmedik skorlar ortaya çıktı. Bu turnuvanın en büyük kupa favorilerinden biri olan Brezilya dün karşılaşmaya oldukça hızlı başladı ve aradığı golü de Coutinho’nun ayağından buldu.

İsviçre yediği golün ardından biraz daha toparlandı ve ayağa toplarla Brezilya’nın biraz daha geriye çekilmesine sebep oldu. Bununla beraber temas oyununda da sertleşen İsviçre, bunun meyvelerini de dakikalar ilerledikçe toplamaya başladı. Golü bulan İsviçre, bu karşılaşmadan çıkacak olan 1 puanın öneminin fazlasıyla farkındaydı. Zaten durumda onların kalan dakikalarda çok daha dirençli olmasını sağladı.

Sonuç olarak Brezilya ilk maçını 1 puanla bitirmiş oldu ve bu skor kesinlikle İsviçre’ye yaradı. Bu grupta muhtemelen İsviçre – Sırbistan mücadelesi bir üst tura kimin çıkacağını belli edecek karşılaşma olacaktır. Grubun diğer maçında da Sırbistan, Kolarov’un attığı tek golle ilk maçını 3 puanla kapatmış oldu.

Günün bir diğer sürprizi ise Almanya – Meksika karşılaşması oldu. Meksika turnuvanın sürpriz oyuncularından biri olarak beklediğimiz Lozano ile takımını 1-0 öne geçirdi ve karşılaşmada bu skorla bitti. Böylece Almanya uzun bir sürenin ardından ilk defa turnuva başlangıç maçında yenilmiş oldu.

Bugün de kupada 3 karşılaşma olacak. F Grubu’nda İsveç ve Güney Kore karşı karşıya gelirken, G Grubu’nda Belçika – Panama ve Tunus – İngiltere mücadeleleri oynanacak.

G Grubu’nda daha önce 1 tanesi resmi olmak üzeriyle 3 kez karşı karşıya gelen İngiltere ve Tunus takımları arasında geçecek olan mücadelede favori şüphe yok ki İngiltere olacaktır. Son katıldığı turnuvalarda başarılı olamayan İngiltere, bu kez güçlü bir kadroyla bu seviyede bir organizasyonun içerisinde yer alacak. Kadrosunda Kane, Alli gibi Tottenham’da verimli bir sezonu geride bırakan iki oyuncunun forma giyeceği karşılaşmada Tunus eğer savunma anlamında doğru bir organizasyonla sahada yer alamazsa o zaman ciddi anlamda zorlanacaktır.

İngiltere’nin en önemli oyuncularından biri olan Kane’e de parantez açmak gerekiyor. İlk ortaya çıktığında güçsüz fiziği nedeniyle sık sık eleştirilen ancak sonrasında özellikle fiziksel anlamda kendini ciddi anlamda geliştiren deneyimli oyuncu, son vuruşlarının haricinde bir de atlet golcü haline geldi ve tehlikeli olduğu bölgenin de yüz ölçümünü arttırdı. Bu da O’nu ceza sahası dışında da etkili bir oyuncu yaptı. Zaman zaman oyun konsantrasyonundan düşme gibi durumlar yaşayan Kane belki de tek olumsuz yanının bu olması, Soutgate’i biraz korkutuyor olabilir ama yine de bu 3 karşılaşmada İngiltere kendisinden çok şey bekliyor olacak.

F Grubu’nda ki mücadelede İsveç, Güney Kore karşısında bir tık daha avantajlı durumda olacaktır. İtalya’yı eleyip bu turnuvaya gelen ülkenin en büyük özelliği savunma konusunda oldukça iyi işler

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna