Kupa Sahibini Buldu

Konfederasyon Kupası finalinde karşı karşıya gelen Şili ve Almanya, 90 dakikanın sonunda üst düzey bir oyun oynayarak sahadan ayrıldılar.

Teknik ve taktik anlamda sürekli bir değişkenliğin olduğu karşılaşmada özellikle Almanya’nın savunma anlamında müthiş işler yaptığını söylemek mümkün.

Karşılaşma öncesi maç yazımızda Almanya doğru savunma anlayışı ile sahada olursa bu karşılaşmadan beklediğini alır demiştik ve aynen de öyle oldu. Şili’nin fırtına gibi başladığı karşılaşmada, Panzerlerin şansı biraz da yanlarında olunca ilk çeyrek dilimi gol yemeden tamamlandılar.

Şili o kadar doğru ataklarla rakibin üzerine yüklendi ki Almanya bir ara gerçekten bunaldı ancak kontrolü asla bırakmadı ve Şili savunmasının yaptığı bir hata pahalıya mal olunca Almanya faturayı kesti. Panzerler bulduğu golün ardından oyuna dengeyi getirirken, kalan zamanda Şili ne yaparsa yapsın bir sonuç getirmedi; çünkü sahada teknik ve taktik anlamda üst seviye işler yapan bir Almanya vardı ve kupa Almanların oldu.

3.lük maçında ise karşı karşıya gelen Meksika ve Portekiz karşılaşması da pozisyon yönünden oldukça zengindi. Meksika’nın maçın uzun süresini 1-0 götürdüğü karşılaşmada, Beşiktaş’ın da yakından ilgilendiği Pepe maçı uzatmaya götürürken, uzatmalarda da gelen penaltı golü Portekiz’i 3.yaptı.

Avrupa Şampiyonasının ardından da Konfederasyon Kupasında 3.olan Portekiz böylece bu turnuvayı da derece alarak bitirmiş oldu. 2018’de Rusya’da düzenlenecek olan Dünya Kupasının provasının yapıldığı Rusya’da yaptığı organizasyonla alkış aldı. Turnuva boyunca herhangi bir sıkıntı çıkmazken, Rus futbolseverler de maçlara ilgi gösterdiler ancak kendi ülkeleri adına orada bulunan futbol seyircisinin oldukça az olduğunu da vurgulamak gerekiyor.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 150%
Oyna