Kupa Başlar

Hasret bugün sona eriyor ve kupaların en büyüğü bugün oynanacak olan Rusya – Suudi Arabistan karşılaşması ile başlıyor. A Grubu için oldukça önemli olacak karşılaşma, Rusya içinse ayrı bir önem taşıyor.

Dünya Kupası serüvenimize geçtiğimiz günlerde başlamış ve A Grubu’nu detaylı olarak incelemiştik. Bugün kalan gruplarla devam edeceğiz ama bu maça dair ufak bir bilgide verelim. Turnuvaya ev sahipliği yapan Rusya, kendi seyircisi önünde bu maçtan mutlaka puanla ayrılmak isteyecektir, ki rakibi karşısında da avantajlı olan taraf olur. Ev sahibi gol yemeden bu maçı tamamlayacaktır. Rusya maçın favorisi.

 

Kupada E Grubu 

Brezilya, İsviçre, Kosta Rika ve Sırbistan’dan oluşan bu grubun favorisi herkesin de ortak fikirde olduğu Brezilya. Kupanın en ilgi çekici kadrolarından birine sahip olan Sambacılar, kupanın da en büyük favorilerinden biri olarak ön plana çıkıyor.

Hemen hemen her büyük turnuvaya en yetenekli oyunculardan kurulu olarak giren Brezilya, bu kadronun uyumu hakkında sıkıntı yaşayınca istediğini alamadı. 2014 Dünya Kupası’nda yaşadıkları da bunun net bir karşılığıydı.

Dünya Kupası eleme gruplarına da sıkıntılı başlamasına rağmen teknik direktör değişikliği sonrasında toparlanan Sambacıların başına Latin futbolunu çok iyi bilen ve açıkça söylemek gerekirse buraya ivme kazandıran Tite’nin gelişiyle en yakın rakibi olan Uruguay’ın tam 10 puan önünde kupaya gelmeye başardılar. Kadro havuzunda da elinde her türde oynayabilecek oyunculara sahip olan Brezilya, agresif bir oyunla bu turnuvada yer alacak. Ön alanda Neymar, Firmino, Jesus’un yanı sıra kanat hücum destekçisi olan Willian ve kilit açma konusunda oldukça başarılı olan Coutinho’ya sahip olan Brezilya skor bulma konusunda sıkıntı yaşamayacaktır. Buna ek olarak eğer savunma kurgusunda da herhangi bir aksilik olmaz ve ilk maçtan itibaren düzeni oturtmayı başarırlarsa en az yarı finali mutlaka göreceklerdir. Bu kupada diğer takımların da sert olması Brezilya için ciddi bir şans.

Grubun bir diğer önemli takımı ise İsviçre. Son turnuvalarda bir şekilde boy göstermeyi başaran ve bu durumu istikrar haline getiren, İsviçre’nin kadrosunda parlak oyuncu sayısı bir elin parmaklarını geçmese de, takım oyunu konusunda son derece başarılı olmalarının yanı sıra bir de savunma anlamında daha doğrusu takım savunması anlamında başarılı olmaları İsviçre’nin en büyük sırrı oluyor. Kosta Rika ve Sırbistan’la 2.lik yarışı içinde olacak takımın bu iki takıma göre artıları çok fazla eğer saha içinde buraya kadar getirdikleri performanslarını koruyacak olurlarsa buradan kendilerini bir üst tura atmayı başaracaklardır.

 

Geliyoruz Kosta Rika’ya. Dünya futbolunda önemli bir yere sahip olan ve saygı duyulan bir hocaya sahip olan takımı Oscar Ramirez çalıştırıyor. Bu da rakiplerinin kendilerinden çekinmeleri için önemli bir sebep.

Turnuvaya renk katması beklenen takımlarının başında gelen Kosta Rika, bu gruptan çıkadabilir veya hiç beklenmedik maçlara da imza atabilir. Biraz kapalı kutu olacak gibi duruyorlar ancak yine de bu turnuvaya renk katacaklardır.

Grupta son yorumlayacağımız takım Sırbistan bu grubun tüm dinamiklerine karar verecek olan takım. Kadrosuna baktığımızda güçlü ve istekli oyunculardan kurulu olan takım eğer iyi bir başlangıç yapar ve İsviçre’den puan almayı başarırlarsa bir üst tura çıkmayı başarırlar. Onların maçı bu nedenle İsviçre karşılaşması olacaktır.

Savunma ve orta saha konusunda şanslı olan takımın bu pozisyonda görev alan oyuncularının iyi bir sezon geçirmiş olmaları Sırbistan’ın işini kolaylaştıracaktır ancak skor bulma konusunda problemler var. Burada da iş Ljajıc’e düşecek. Final pasları doğru yere giderse bu grubun sürprizini yapabilirler.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna