Konya, Adis’i Kaptı

Süper Lig’in ilk yarıdaki flaş takımlarından biri olan Göztepe’nin bu çıkışı yapmasındaki önemli sebeplerden biri hiç kuşku yok ki Adis Jahovic.  

Golcü oyuncunun ilk yarıda oldukça başarılı bir performans sergilemesi bu süreçte hem Göztepe takımına hem de oyuncunun kendisine yaramış oldu.

İlk yarıda sıkıntılı bir süreç geçiren ve teknik direktörünü değiştiren Konyaspor henüz ön alanda skor üretme problemini çözemediği için bir süredir problem yaşıyordu hatta uzun bir süre Beşiktaş’ta kadro şansı bulamayan Mustafa Pektemek’in peşinden koşmuşlardı.

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş’in oyuncusunu kullanmak istemesi üzerine bu transferden vazgeçen ve rotayı izmir ekibine çeviren Konyaspor’da Jahovic gibi önemli bir oyuncuyu kadrosuna katmayı bildi. Burada sorulması gereken asıl soru ise Göztepe takımın bu oyuncusundan nasıl vazgeçebildiği kısmı olur.

Takımın gol yükünü çeken oyuncu aynı zamanda sıkışan oyunlarda takımını birçok kere rahatlatan oyuncu görevinde de başarılı bir akış ortaya koymuştu. Muhtemelen ekonomik sebeplerden dolayı bu transfer gerçekleşmiştir. Göztepe adına yerine koyacak oyuncu konusunda sıkıntılar yaşanacaktır ancak Konyaspor’un önemli bir transferi gerçekleştirdiğini söylememiz gerekiyor.

BONUS: 250TL 'YE KADAR 25%
Oyna