Konfederasyon Kupası’nda Yarı Final Zamanı

A Grubu’nun 7’şer puanla ilk 2 sırada tamamlayan Portekiz ve Meksika, B Grubu’nda yine 3 maç sonunda 7 puan toplayan Almanya ile 5 puan toplayan Şili yarı finale çıkan ülkeler oldular.

Bu gecenin sıcak maçında da Portekiz ve Şili finale çıkmak için karşı karşıya gelirken, yarın gece de Meksika ve Almanya kozlarını paylaşan takımlar olacaklar.

Portekiz – Şili

Bu turnuvayı oldukça verimli geçiren Portekiz, grup maçlarında 2 galibiyet ve bir beraberlik alarak adını yarı finale yazdıran ülke oldu. B Grubu’nda Şili ise bir galibiyet ve 2 beraberlikle adını bu tura yazdıran bir diğer ülke oldu.

İki ülkenin oyun anlayışlarına baktığımızda da karakter olarak iki oyun sistemin sahada olduğuna bu akşam şahit olacağız. Portekiz son Avrupa Şampiyonası’ndan beri oldukça iyi kapanan ve aynı zamanda da çok hızlı bir şekilde kontra atağa çıkabilen bir takım ve bu turnuvada da tecrübelerini konuşturuyorlar. Portekiz’in tek sıkıntısı ise savunmada iki oyuncunun birbirlerine tamamlayamamaları ve ilerlemiş yaşlarından oyunun temposuna biraz ağır kalmaları.

Şili ise bu turnuvaya oldukça kaliteli bir oyuncu grubuyla gelmiş olsa da şu ana kadar isteği verimi alma konusunda sıkıntılar yaşadı. Hücumda Sanchez ve Vidal gibi oyunculara sahip olan Şili, bu karşılaşmaya diğer maçlardan daha ayrı bir şekilde bakacaktır.

Portekiz cephesinde ise Ronaldo ve Quaresma’nın formda olmaları, son Avrupa Şampiyonu için belirleyici bir rol oynayabilir. Taraf bahsinin riskli olacağı bu karşılaşmada karşılıklı gol tercihi oldukça uygun olacaktır.

BONUS: 350TL
Oyna