Konfederasyon Kupası Sahibini Buluyor

2018’de düzenlenecek olan Dünya Kupası’nın provasında son güne artık geldik. Yarı finalde Portekiz’i yenen Şili ve Meksika’yı etkileyici bir oyunla yenen Almanya kupayı kazanmak için sahaya çıkıyor.

Şili’nin özellikle kadro anlamında diğer ülkelere göre çok daha iyi bir kadroyla geldiğini söyleyebiliriz. Şili tam kadroyla bu turnuvaya katıldı ve genelde ilk 11’inde oynayan tüm oyuncular sahaya çıktı. Bu nedenle de kadro rotasyonu yapan diğer ülkelere göre oyun anlamında çok daha pozitif gözüktüler, ki bu kupayı çok istiyorlar.

Almanya ise turnuvaya çok genç bir kadroyla katıldı. Hemen hemen as kadrosundan birçok oyuncuyu buraya davet etmedi. Burada Löw’ün amacı hem 2018’de düzenlenecek olan kupaya kadar alternatif bir kadro yaratmak hem de oyuncu havuzundaki diğer tüm oyuncuları denemekti. Açıkçası bu bakış açısıyla Almanya kupayı kazanmasa bile birçok şeyi kazandı.

Şili, nispeten daha genç rakibine karşı sert ve atak futbolu oynamaktan çekinmeyecektir. Panzerler ise disiplinlerinden ödün vermeden Şili’yi tutmaya çalışacaktır ama bunun olması da kolay değil. Favori bu nedenle Şili olacaktır. Aynı zamanda Şili’nin sert bir futbolla sahada olacaklarını da rahatlıkla söyleyebiliriz. Genç oyuncular eğer buna doru bir reaksiyon gösterirlerse o zaman Almanya’nın bu işi altından kalkabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Günün bir diğer karşılaşmasında ise 3.’lük ve 4.’lük mücadelesi Portekiz ve Meksika arasında oynanacak. Almanya karşısında izlediğimiz Meksika’nın Portekiz’e de direneceğini düşünmüyoruz. Bu karşılaşmada karşılıklı gol veya üst tercihine gidilebilir.

BONUS: 500TL 'YE KADAR 100%
Oyna