Kara Kartal’da B Planları

Forvet konusunda her geçen gün daha da zorlanacak olan Beşiktaş cephesi hala Aboubakar’dan vazgeçmiş değil ancak Kamerunlu oyuncunun Porto’ya ısrarla Siyah Beyazlı takımda oynamak istediğini söylemesi, Beşiktaş’ın da bu oyuncudan vazgeçememesinin bir diğer nedeni olarak konuşuluyor.

Ayrıca daha önce de Beşiktaş’ı değerlendirirken belirttiğimiz gibi Şenol Güneş takıma özellikle hücum anlamında katılacak yeni bir isme sıcak bakmıyor. Bunun nedeni ise hem hocanın oyun şablonunu yeniden inşa etmek istememesi olarak belirtiliyor.

Geçen sezon Cenk Tosun’la iyi bir ikili olan ve paylaşımı oldukça pozitif noktalara çıkaran Cenk ve Aboubakar’ın uyumu bu sene daha da artacağından yeni gelecek oyunun ne olacağının bilinmemesi soru işaretlerini de beraberinde getiriyor.

Tabii Beşiktaş yönetimi de bu konuda durmak istemiyor ve her geçen gün alternatiflerini arttırmaya devam ediyor. Gündeme gelen yeni isim ise Fiorentina forma giyen Babacar. Bu oyuncuyla ilgili de kiralama formülüne gitmek isteyen yönetimin bu transferi bitirmesi de Aboubakar’a göre çok daha kolay; çünkü oyuncunun maliyeti oldukça düşük.

Yeni sezonda Beşiktaş için konuşulan bir diğer isim ise Diego Costa. Chelsea’nin oyuncusu olan Brezilyalı forvet, Conte’nin bu sezonki planlarında yok ve oyuncuyu Avrupa’nın bir çok kulübüyle beraber Beşiktaş’ta listesine aldı. Şu anda en ciddi aday ise eski takımı A.Madrid. La Liga temsilcisi ve Chelsea arasındaki gelişmeler, Beşiktaş’ın bu konuya olan yaklaşımını da belirleyecek.

Beşiktaş’a olumsuz bir haber ise Gökhan Töre’den geldi. Geçtiğimiz günler idmanda sakatlanan oyuncu, antrenmanı yarıda bırakıp tedaviye gitmişti. Yapılan testler sonucu durumunun ciddi olduğu anlaşılan oyuncu, bugün gelen haberlere göre en az 3 ay forma şansı bulamayacak.

Geçtiğimiz sezonu Prömiyer Lig’de West Ham forması giyerek geçiren oyuncu, özellikle sezonun ilk yarısında daha çok süre almıştı ancak sakatlığının ardından 2.yarıda pek fazla şans bulamadı. Orada geçirdiği verimsiz dönemin ardından sezon başında tekrar takımına dönen milli oyuncunun tekrardan kiralık olarak gönderilmesi söz konusuydu.

Kampın başlamasının ardından performansını üst seviyelere çeken oyuncu Şenol Güneş’in gözüne girince takımda tutulması gerektiğine karar verildi. Şimdi yaşanan bu sakatlık durumu ise Beşiktaş’ın bu planlarını da alt üst etti. Bir süredir nokta santrafor transferine odaklanan Beşiktaş, şimdi bir de kanat oyuncusunu takıma kazandırmak zorunda, ki bu da ekstra bir bütçe demek. Zaten oyuncu getirme konusunda kılı kırk yaran Kara Kartal’ın işi daha da zorlaşacak.

Portekizli savunma oyuncusu Pepe’nin transferinin ardından da savunmada oynamasına kesin gözüyle bakılan Marcelo’da bu durumda satılabilir. Normalde Şampiyonlar Ligi için Şenol Hoca ve yönetim bu oyuncunun kalmasını istiyordu ancak şu anda hücumda alternatif yaratmak için kulübe para girmesi gerekiyor ve fair-play kriterleri gereği de oyuncu satılması gerekecek. Aksi takdirde Beşiktaş’ın özellikle işi Şampiyonlar Ligi’nde daha da zor olabilir.

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna