Kara Kartal İspanya Kampında!

İspanya da hazırlık çalışmalarını sürdüren Beşiktaş’ta yeni transfer Portekizli Pepe, Siyah Beyazlı takımın idmanlarına katıldı.

Konfederasyon Kupası’ndan dolayı bir süre izinli olan ve çalışmalara geç katılan Pepe, bu hafta tek çalıştıktan sonra takımla beraber çalışmalara başlayacak. Marcelo’nun gitmesinin ardından Pepe’nin yanında oynayacak oyuncu arayışlarına da devam Kara Kartal’ın henüz vakti de olduğu için bu pozisyon için biraz daha bekleyecek.

Takım çalışmalarına devam ederken, Beşiktaş yönetimi de transfer çalışmalarına devam ediyor. Gaziantepspor’un genç oyuncusu Orkan Çınar’ı kadrosuna katmaya hazırlanan Kara Kartal bu oyuncunun da transferini bitirmek üzere.

Orta sahada serbest ve kanat bölgesinde oynayabilen genç oyuncunun kapasitesinin oldukça yüksek olduğunu da dile getirelim ancak oyuncunun takımda forma giyme olasılığı oldukça düşük. Beşiktaş için bu kısmı yatırım olarak değerlendirebiliriz. Bununla beraber oyuncunun oynadığı mevkide yer alan oyuncuların isim olması da bu transferi etkileyecek olan bir diğer konu.

Kara Kartal’ın asıl gündemi ise forvet bölgesi. Uzun süredir bu pozisyonla ilgili çalışmalarını devam ettiren Kara Kartal da birçok isim yazılıp çizildi ancak henüz bu konu halledilemedi.

Şu anda Valencia’nın oyuncusu olan Negroda’yla ilgili görüşmelere devam eden Kara Kartal, bu oyuncuyla ilgili sona gelmek üzere. Valencia’nın da oyuncuyu yüksek maaşı sebebiyle kiralamaya sıcak baktığı da belirtiliyor.

Geçen sezon da Middlesbrough forması giyen oyuncu, takımın bir alt lige düşmesinin ardından tekrardan Valencia’ya ya dönmüştü. Beşiktaş’ın Şampiyonlar Ligi’nde de oynayacak olması nedeniyle İspanyol oyuncunun da Beşiktaş’a gelmeye sıcak baktığını iddia ediliyor.

Genel kadro yapısına bakıldığında ve Negredo’nun da oyun yapısını ele aldığımızda Beşiktaş’a faydalı olacak bir oyuncu olduğunu söyleyebiliriz. Hem hava toplarında hem de yerden oldukça etkili olan Negredo, sırtı dönükte oynayabilen ve takımı oynatan nokta santrafor için çözüm olacaktır.

Ayrıca sol ayağını da oldukça iyi kullanan oyuncunun tek sıkıntısı zaman zaman konsantrasyon olarak sıkıntı yaşaması olabilir. Bu konuda da Şenol Güneş gerekeni yapacaktır.

Aboubakar’a ve listedeki diğer isimlere göre daha da ekonomik olan Negredo, bu nedenle Beşiktaş’a her an imzayı atabilir.

Beşiktaş İspanya kampında 3 hazırlık maçı oynayacak ve bunların 3’ü de La Liga ekipleri olacak.

BONUS: 350TL 'YE KADAR 100%
Oyna