21.’in Kapanışı Trabzonspor’da!

trabzonspor
Trabzonspor – Aytemiz Alanyaspor

20 hafta sonunda topladığı 30 puanla kendisine 7.sırada yer bulan Bordo Mavili ekip, sezon sonu Avrupa Şansının artmasını istiyorsa bu karşılaşmadan mutlaka galibiyetle ayrılmalı.

2.yarı başladığından beri toparlanan ve oyun olarak da istediği noktaya gelen Trabzonspor, kendi sahasında daha da farklı oynuyor. Bunu da zaten oynadığı karşılaşmalarda fazlasıyla gördük.

İlk yarıda özellikle gol pozisyonları konusunda sıkıntı yaşayan takım, 2.yarıda bunun neredeyse tümünü atlattı. Alanyaspor cephesi de oldukça kritik bir noktada ve küme düşme hattının 1 puan üzerinde yer alıyor.

Alt taraftaki takımlardan Rizespor’un çıkışı ve Kayserispor’un da kendisini yukarı atması, Alanyaspor’u kaybedilen puanların ardından alt tarafa indirdi. Bugünde oyun olarak şansının zor olduğunu düşündüğümüz konuk ekibin, bu karşılaşmada pozitif bir şeyler üretmesi oldukça zor olur.

Tabii Alanyaspor’da yaşanan Hoca değişikliği takıma olumlu yansıdı ancak bu karşılaşma çıkışa devam etme maçı olamaza. Olursa da haftanın sürprizi olur.

Taraf bahsinde tercihler Trabzonspor’dan yana oynanabilir ve skor üretimi anlamında da sıkıntı yaşamayacağımız bir karşılaşma olma ihtimali de oldukça yüksek. İki durumu da değerlendirmek gerekiyor. Trabzonspor’un son 4 maçını galibiyetle tamamlamasının ardından kendi sahasında boyun eğmesi zor bir ihtimal. Yine de garanticiler için 2,5 gol üzeri doğru bir tercih olacak gibi duruyor.

İki takımın arasında oynanan son karşılaşma Alanya’da oynanmıştı ve ev sahibi takım bu maçı 3-0’lık bir skorla kazanmıştı ancak Trabzonspor’un o dönem oyun olarak oldukça sıkıntılı bir durumda olduğunu da unutmayalım!

BONUS: 400TL 'YE KADAR 100%
Oyna