Juve Durduracak mı?

Şampiyonlar Ligi’nde bu akşam tarihi bir geceye daha tanıklı edeceğiz. Zaten söz konusu Barcelona olduğunda sonuç ne şekilde çıkarsa çıksın rakibi için unutulmayacak bir gece olacaktır.

Juventus – Barcelona eşleşmesinde de Katalanları durduracak bir takım varsa o da Juve’nin olması gibi bir gerçekliği kabul edecek olursak; bu mücadelede iki takım açısından oldukça dengede gibi duruyor ancak Barcelona’ya kim düşerse düşsün her zaman favori olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bundan önceki turda PSG’ne ilk maçta 4-0 kaybetmesine rağmen 2.maçı kendi sahasında 6-1 kazanan Barcelona, ciddiye alınacak bir takım olduğunu kabul ettirmişti. Yani ilk maçın sonucu ne olursa olsun Juve sezonun en önemli maçına çıkıyor. Juventus cephesi de bir önceki turda Portekiz temsilcisi Porto’yu içerde dışarda mağlup ederek çeyrek finale katılmaya hak kazanmıştı.

Kendi liginde de şampiyonluğa koşan ve 31 maç sonunda topladığı 77 puanla lider durumda olan Juve’nin en yakın rakibi Roma’yla olan puan farkı da 6. Yani işi bitirmek üzereler

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna
Barcelona ise bu sezon hiç beklemeği puan kayıpları yaşayarak lider Real Madrid’in 3 puan gerisinde yer alıyor. Tabii Real Madrid’in 1 maç eksiğini de unutmamak gerekiyor. Bu hafta bu beklemediği ve hesabında olmayan puan kayıplarından bir tanesini de Malaga deplasmanında yaşayan Katalanların canlı izlediğimiz karşılaşmasında aklının bu gecede olduğu açık bir şekilde belliydi.

Juventus ise bu hafta kendi sahasında ağırladığı Chievo önünde 2-0’lık net bir galibiyet alarak, bu maça son maçını kazanmış bir takım olarak çıkacak. Gerçi bu karşılaşmada iki takımın son oynadıkları maçları baz almak yanlış olacaktır, çünkü bu iki takım açısından da dinamiği oldukça farklı olacaktır. Bir kere taraf bahsi için oldukça riskli bir karşılaşma olacağını belirtmemiz gerekiyor. Karşılıklı gol ve üst tercihi kulağa hoş geliyor.

Juventus’ta ayak bileğinden sakat olan Vidal’in yokluğu ve konuk ekipte de Sergio Busquets’in olmaması iki takım için de önemli eksiklikler ancak yerlerini dolduracak oyuncular da en az Onlar kadar etkili olacaktır. Milli oyuncu Arda Turan’ın oynayıp oynamayacağı ise henüz belli değil; çünkü O’da kasık sakatlığından dolayı son hafta oynanan Malaga maçında kadroda yoktu.

BONUS: 600TL 'YE KADAR 100%
Oyna